PÜRÜZSÜZ BACAKLARA SAHİP OLMAK SİZİN DE HAKKINIZ
Her kadının arzu ettiği estetik görünümlerden bir tanesi pürüzsüz bacaklara sahip olmaktadır. Selülit sorunları, derin kıl kökleri ve sıklığı, cilt problemleri derken bacaklarınız istediğiniz kıvamdan gittikçe uzaklaşır.

Bütün bu durumlar elbette çözümü olmayan konular değildir. Cerrahi müdahaleler dışında isteğiniz pürüzsüz bacaklara sahip olmak bir takım prosediürleri yerine getirmek kadar uzağınızda. Beslenme faktöründe uygun epilasyona, pürüzsüz görünüm sağlayan bitkisel jellerden uygun egzersizlere kadar yapabileceğiniz herşey için atmanız gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

ADIM 1: BACAK TÜYLERİNDEN KURTULUN
Pürüzsüz görünümün ilk şartı tüylerin uygun bir şekilde alınmasıdır. Bacaklardaki tüylülük durumu kadından kadına farklılık gösterebilmektedir. Seyrek ve zayıf kıl köklerine sahip kadınların biraz daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, diğer ve hiç de azımsanmayacak grup ile ilgili aynı şeyi söyleyemeyiz. Tüm kadınlar daha uzun ve kalıcı metodu bulmak için adeta kendileri ile yarış içerisindedir. Kullanılan en popüler metotlar ağda ve epilasyondur. İstenmeyen tüyler için Ağda ile ilgili şu an pek çok çeşitili ürün yer almaktadır. Bu ürüler gayet rahat ve acıyı en aza derecede indirerek acı hissi uyandırmaktadır. Ağda sonrası bacaklarınızda kızarmalar olacaktır. Bu tamamen normaldir. Bundan dolayı gideceğiniz yere veya duruma göre kendinizi ayarlayınız. Biraz acı çekecek fakat 4-6 hafta arasında kafanız rahat olacaktır. Şayet bacaklarınızda kıl yoğunluğu kalınlığı sizi ciddi manada huzursuz edecekse bu problemden kurtulmanın kesin çözümü lazerli epilasyondur.

Bacak tüylerinin temizlenmesindeki diğer bir yol ise pek önermediğimiz jilet yöntemidir. Jilet kıl kökünü uyardığı için tavsiye etmiyoruz. Bunun sonucunda ise kıl sıklığı ve kalınlığı artar.
ADIM 2: VÜCUDUNUZU NEMLİ TUTUN
Vücudun nemlendirmesinde atılacak en güzel ve doğal adım “su içmek”tir. Çoğu bayan tarafından eksik bilinen bu bilgi genel cilt bakımı açısından çok önemli. Cilt bakımı sadece beden dışından nemlendrici kullanılarak yapılması yanlı değil ama eksik bir uygulamadır. Bunu su içerek de desteklemek gerekir. Bu birinci kuralın ardından ikinci önemli olan ise güzel, parlak ve pürüzsüz bacaklara sahip olmak için doğal ürünlerle barışık olmalı ve bunları düzenli olarak kullanmalısınız.

Bilhassa hindistan cevizi yağı, badem yağı, susam yağı ve ya zeytinyağı bacaklara deri yolu ile masaj yapılarak uygulanabilir. Bildiğiniz gibi bu ürünleri diyetinize ekleyerek de faydalanabilirsiniz. Güzel bir karışım da vardır bacaklar için. Keten tohumu, hindistan cevizi yağı, susam yağı karışımını cildinize 1 ay boyunca uyguladığınızda cildinizin ve bacaklarınızın kalitesinin arttığını fark edeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Tamemen doğal %100 kozmetik ürünler, bitkisel ürünlerden elde edilen jeller yada kremlerde bacakların pürüzsüz olması amacı ile kullanılabilir. Aloe vera jeli yada kremleri gibi doğla ürünler tercih edilerek bacakların gergili olmasını sağlayabilirsiniz. 

Bu ürünlerin banyo sonrası kullanılması, ciltteki gözeneklerin açılmması ve kan dolaşımının artması nedeni ile etki kapasitesini artırır.

ADIM 3: DOĞRU BESLENMEYE DİKKAT
Doğru beslenmeye dikkat etmek sadece pürüzsüz bacaklara sahip olmak için değil ayrıca genel sağlık dengesinin sağlanması açısından gereklidir. Ama konumuza dönecek olursak; g
üzel bacaklar için güzel beslenmek gereklidir. Önemli bir bilgi şudur: Bacak güzelliği bacaklardaki yağın azlığı ile doğru orantılıdır. Az yağ, pürüzsüz ve güzel bacaklar demektir. Sorunun çözümü bacaklardan yağın giderilmesi sağlamak yada hiç yağlanmasını önlemek olacaktır. Bunun için öncelikle güzel bacaklara sahip olabilmek için çok su içilmesi gerekir. Suyun pH derecesinin yüksek 9,5-10 civarı olması yağların yakılması bakımından önemlidir. Maydonoz, roka, kereviz, marul gibi yeşil yapraklı sebzelerin yenmesi bacak güzelliği bakımından uyulması gereken ikincil önemli kuraldır.

Dikkat edilecek diğer bir husus ise aşırı yağı beslenmeden uzak durmanız. Bu da bacaklarınızda yağ depolanmasını sağlayarak sizde estetik kaygılar oluşturur. Beslenmenizde kahve, kola içmemeli beyaz ekmek yerine kepekli ürünleri tercih etmelisiniz.

Etkili olan önemli bir husus tuzun azaltılmasıdır. Tuz vücutta su tutulumunu destekler. Bacaklarda kalınlaşmaya yol aça diğer iki beyaz gibi tuzdan da uzakdurun

C vitamini damar bütünlüğünü koruyan bir vitamindir. Muntazam olarak günlük bazda C vitamini alın. İnce ve sağlıklı pürüzsüz bacaklara sahip olmak C vitamini olmadan mümkün değildir.

ADIM 4: BACAK EGZERSİZLERİ
Bacak egzersizlerine zaman ayırın. Prüzsüz ve sıkı bacaklar için gerekli olan bir programdır. Yoğun iş temposuna dahi sahip olsanız ertelenmemesi gereken bir programdır. Peki ne yapılmalı; eğer “zaman bulamıyorum” diyorsanız yapacağınız en iyi şey yürümektir. Gerek bacaklardaki kan dolaşımının artması ve gerekse düzenli nefes kontrolü açısından çok faydalıdır. Ayrıca düzenli yürüyüş varis için de ideal bir spordur. Bunun dışında sağlık topları ile evde yapabileceğiniz bacak egzersizleri de vardır.

KONU İLE İLGİLİ OLARAK GÜZEL BACAKLAR İÇİN GÜNLÜK BAKIM BAŞLIKLI YAZIMIZI OKUYABİLİRSİNİZ.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    cansu

    önerdiğiniz badem yağı,zeytinyağı vs. bacak kıllarımızı daha çok beslemez mi?

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Güzelliğiniz Söz konusu, Bu hatalar Sık Yapılıyor
Şeker Kullanarak Ölü Cildi Temizleme
Yüz ve Vücut İçin Cilt Tazeleme
Dolgun Kaşlar İçin Doğal Tavsiyeler
Rimel Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Cilt Sıkılaştırıcı Yöntemler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.