11 ayın sultanı Ramazan geldi. Bu yazımızda Ramazan ayında oruç tutarak zayıflamak ve Ramazan diyetinden bahsedeceğiz. Ramazan ayında zayıflamak için öncelikle günlük yeme alışkanlıklarınızı dizginlemeniz gerekmektedir. Bilhassa iftar vakitlerinde yenen aşırı şekerli ve kalorili yiyecekler, akşam vakti iftar sonrası üstümüze çöken gevşeme ve bitkinlik hissiyle birlikte, hareketsizlik neticesinde vücudumuzda yağ olarak depolanmaktadır.

İftar yemeğinde öncelikle dikkat edeceğimiz ayrıntı, iftarı 2-3 bardak su içtikten sonra hafif bir çorba ile başlamamız, ekmeğe aşırı yüklenmememiz ve mevsim salatası gibi az kalorili bir soğukluğu muhakkak iftar soframızda bulundurmamızdır. Çorbanın hemen ardından salata ile devam etmek ve ana yemeğe en son geçmek, hızlı zayıflama için önemli bir ipucu niteliğindedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ana yemekle karnımızı tıka basa doldurmadan 2 bardak daha su içmeyi ve ardından da 2 dilim tulumba tatlısı veya baklava ile yemeği sonlandırmaya çalışmalıyız. İftarda ana yemeğin ardından az şekerli sütlü tatlılar da iştah kesmek için iyi bir seçimdir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Zayıflamak İçin Ne Kadar Yeşil Çay İçilmeli
bardak çektirerek zayıflama
5 ayda kaç kilo verilir
Kolay Kilo Verme Yöntemleri
ultrashape yaptıranlar yorumlar
Bir türlü kilo veremiyorum
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.