REİSHİ MANTARI ÇAYI
Kırmızı reishi mantarı, Çin tıbbında “ölümsüzlük mantarı” olarak isimlendirilen bir mantardır. Bu mantarın zengin muhtevası şifalı olmasının altında yatan temel sebeptir. Özellikle hastalıkların -tabiri caizse kedinin fareyi gözlediği gibi- insanların zayıf anlarını beklediği gibi ansızın gelmektedir. Zaten çoğu hastalık da kişinin bağışıklık sistem adı verilen savunma sistemi zayıflığından meydana gelmektedir. Reishi mantarı; hastalıkların insana yaptığı hamlelerin boşa çıkmasıdır diğer bir tabirle.

Sponsorlu Bağlantılar

NE KADAR ALINMALI?
Reishi mantarı herhangi bir sorundan muzdarip değilseniz “öz” olarak 1-2 gram kadar almanız yeterli. Lakin hastalıklara duçar olma durumu söz konusu ise şifa amaçlı 6-9 gram arası alınabilir. Mümkün olduğu takdirde doktor önerisi almaya özen gösteriniz.

ÇAY NASIL YAPILIR?
Öncelikle ifade edilmesi gereken bu çayın cam kapta demlenmesi. Nedenine gelince… Demir veya diğer metal kaplarda yapılması ihtiva ettiği “germanyum” isimli elementin kaybına neden olmaktadır. Demleme için 1-2 gram kadar kullanmanız kfi gelecektir. Bu miktar ince dilimler halinde doğranarak kaynayıncaya kadar bekletilir. Kaynadıktan sonra altı kısılarak hafif hafif kaynatılır ki içindeki muhteviyat suya geçmelidir. Kesinlikle şeker kullanılmamalıdır. Fakat arzu ederseniz tatlandırıcı olarak bal kullanabilirsiniz. Dileğe göre süzebilirsiniz. Fakat gene ifade edelim. Süzgeç metalden yapılmış olmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

REİSHİ MANTARI ÇAYININ FAYDALARI NELERDİR?

  • Kırmızı Reishi mantarının bağışıklık sistemini güçlendiricidir.
  • Kanserli tümör oluşumu ve tümör gelişimini azaltıcıdır.
  • Hipertansiyonu düşürür.
  • Kanı sulandırır. Bu sayede kalp krizi riskini azaltır.
  • Kötü LDL kolesterol düzeyini azaltır. Ayrıca trigliserid düzeylerini dengeler.
  • Tip-II diyabet hastalarında doğal insülin görevi görür. Yani kan şekerini düşürür.
  • Bedendeki serbest radikallerin uzaklaştırılmasını sağlar.
  • Yaşlanma etkilerini azaltır. Cildi kuvvetlendirir ve yara iyileşme hızını artırır.
  • Güçsüzlük, uyuşukluk ve uykusuzluğa iyi gelir.
  • Anti bakteriyel, antiviral ve antiinflamatuvar etki gösterir. Bu etkiler sağlıklı bir beden için olmazsa olmazlardandır.

SONUÇ OLARAK: Kırmızı Reishi mantarı çayının etkileri 10-15 günlük bir sürede görülmeye başlamaktadır. Belirgin etkilerinin görülmesi için en az 2 ay süreyle düzenli kullanımı tavsiye edilir. Şifalı olmasını diliyoruz….

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çok Terleme Neyin Göstergesidir?
Ketonlar ve Zayıflama
Kimler Kalp Büyümesi Riski Taşıyor?
Sarı Nokta Hastalığı Nedir?
Yorgunluk ve Gece Terlemesi Nedenleri
Sık Cinsel İlişki
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.