RİMEL NASIL SÜRÜLÜR?

Rimel kelimesi Fransızca bir kelimedir. Kadınların makyajlarını tamamlamakta kullandıkları en önemli aparatlardan biridir.
Kirpiklerin uzun olması kadınların güzelliklerine güzellik katan ve özellikle erkekler tarafından beğeni kazanmasını sağlayan özelliklerdendir.

Elbette her bayan kirpiklerinin uzun ve gür durmasını ister. Fakat rimel kullanımının tam olarak bilinmemesi kadınları mağdur olmasını sağlayan konulardan biri olup kirpiklerin kısa görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Rimel kullanmada dikkat edilmesi gereken püf noktası şudur. Rimel kullanmaya kirpiklerin dip kısmından başlamalısınız. Dikkat etmeniz gereken ikinci nokta ise rimelin sağ ve sola doğru hareket ettirilmesi yolu ile yukarıya doğru çekilmesidir. Bu iki can alıcı noktayı birleştiremediğiniz takdirde kirpikleriniz olduğundan daha kısa görünecektir.

Rimel makyaj işleminde son derece tamamlayıcı rol oynar. Bir saatin dişlileri gibi rimel olmadığında far, ruj, fondoten gibi yapılan işlemler de güzel durmayacak ve bütünlük bozulacaktır. Kirpiklerinizin rengi (kahverengi – siyah) ve yapısına göre rimel kullanmak da makyajdaki diğer bir ince ayrıntıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kısa kirpikleriniz varsa uzatıcı rimel kullanabilirsiniz. Çok seyrek kirpikleriniz varsa dolgunlaştırıcı rimel kullanarak kirpiklerinizi daha güzel duruma getirebilirsiniz. Rimel kullanmaya başladığınızda yapılan yanlış davranışlardan bir tanesi, rimeli kabının içinden çıkarırken pompalama yapılmasıdır. Pompalama yaptığınızda içeriye hava verirsiniz. Bu da rimelinizin olduğundan daha erken kurumasına neden olur. Rimeli bir kere çıkarıp, gerekirse ikinci bir defa daha sokup tekrar çıkararak rimelinizi daha fazla kullanabilirsiniz. Rimel kullanımındaki dikkat edilecek diğer hususlar;

  • Rimel fırçasını temiz tutun. Temiz olmaması kirpiklerinizde istenmeyen parçacıklar oluşmasına neden olur.
  • Rimel kullanmadan önce kirpileriniz kuru olmalıdır.
  • Eğer iki kat uygulamayı düşünüyorsanız kuruduktan sonra uygulayın.
  • Son kullanma tarihine dikkat edin. Tarihi geçmiş rimeller sağlıksız bir şeklide kirpik kaybına neden olabilir.
  • Alt kirpikleriniz uzunsa rimel kullanmanıza gerek yoktur. Uzun değilse alt kirpikler için fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Uzun görünmesini arzu ediyorsanız rimel fırçasını dik konumda uygulayarak tek tek boyayın.
  • Makyajınızı temizlemeden uyumayınız.

RİMELİN AKMAMASI İÇİN NE YAPABİLİRİZ?

Rimel su ile ilgili olan çoğu durumda akacaktır. Akması ise kötü görünmenize neden olacaktır. Bunun için piyasada akmayan yani su geçirmeyen rimeller vardır. Bunlar tercih edilebilir. Özellikle lens kullananlar, deniz, havuz gibi yerlerde duranlar, sürekli gününü çok bakımlı geçirmek isteyip makyajını tazeleme gibi durumları olmayan kişilerde su geçirmez rimel tavsiye edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu Makale Yorumlara Kapatılmış..: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kaşıntılı ve Tahriş Olmuş Cilt Bakımı
El ve Ayak Bakımı
Akne Belirtileri Nelerdir?
Alın Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin 7 Öneri
Tüm Vücuda Yaz Bakımı
El Kırışıklıkları İçin Krem
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.