Sağlık hizmetlerinden yararlanma ilkelerine göre birinci aşamada yapılması gereken, ruh sağlığının bozulmasını önlemektir. Kişi, kendisinin ve çevresninin ruh sağlığını düşünerek ailede, okulda ve toplum içinde tutarlı davranmasının gerekliğini bilmelidir. Davranışlarında tutarsızlık gördüğünde bunlardan rahatsızlık duymamalı ve tedirgin olmamalıdır. İkinci aşamada, ruh sağlığınının bozulması söz konusu ise zaman geçirmeden tedavi yoluna geidilmelidir. Günlük yaşamda belli sebeplere bağlı kaygıların ve sıkıntıların çoğunun gelip geçici, bir anlık olduğu bilinmelidir. Sıkıntılar her zaman ruhsal bozukluk belirtisi olarak görülmemelidir. Bunlardan uzun sürmesi ve bir nedeninin olmaması, ruhsal bozukluk olabilecğeini düşündürmelidir. Üçüncü aşama ise ruhsal sorunlar yaşamış ve tedavisi yapılmış olan kişinin toplumsal yaşama uyum sağlayıp topluma kazandırılması hizmetlerinin uygulanmasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dua İle Tedavi
Uyku hastalığı
Doğmacık Hastalıklar
Baldır Ağrısı Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?
Kalp Hastalığı ve Diyabet: Bağlantı Nedir?
Salgın Hastalık
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.