tuana35
çözemediğim bir kaşıntım var. Dermotolojiye ve cildiye gitmeme ragmen sonuc alamadım. Lakin,açıklamalarınızdan benımde kaşıntı olan bölgelerim hemen hemen tüm vücudum sebebini ne oldugunu merak ediyorum. Genellikle akşam ve sabaha karsı artıyor bu kaşıntım tahlılerım temız cıktı. Ne önerırsınız bana lütfen yardımcı olunuz…

Kaşıntı konusu çok geniş alanları ilgilendiren bir durumdur. Basit bir alerji de olabilir çok ciddi hastalıkların habercisi de. Özellikle sebebi belirnemeyen kaşıntılı durumlarda dikkatli olunmasında fayda vardır(lütfen panik yapmayın size önemli bir hastalığınızın olduğunu söylemiyorum. Olabileceğinden bahsediyorum)

Sponsorlu Bağlantılar

Diğer yandan sorunuza gelince: Sabah ve akşam mutat olarak gerçekleşen kaşıntılar sıcaklık soğukluk farkına bağlı kurdeşen(ürtiker) olabilir.

Bir başka durum ise sabah ve akşam zamanlarında vücudunuzda gerçekleşen hormonal farklılıklardır. Hormonların değişiklik gösterdiği anlarda vücudunuz buna reaksiyon veriyor olabilir.

Özellikle metabolizmal farklılıkların vücudumuzda ciddi kaşıntılara neden olduğunu bilmekteyiz. Yediğiniz yemekler aldığınız gıdalar bu tür kaşıntılara neden olabilir.

Değerli ziyaretçimiz,, öncelikle yediklerinize dikkat ederek kaşıntı zamanlarını gözleyiniz ve “hangi gıdaları aldıktan sonra kaşıntı artıyor?” Sorusuna cevap veriniz. Daha sonra ise bu gıdaları keserek kaşıntı sorununuzu hafifletebilirsiniz. Size diğer bir tavsiyemiz ise hastahanelerin hematoloji bölümlerine başvurmanızdır. Burada kan değerleriniz detaylı olarak ölçülecek ve kanınızda artan değerler tespit edilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gece Yanığı
El Uyuşması
Bakteriyel Hastalıkların Belirtileri Nelerdir?
Troid Bezinin Az Çalışması
B6 Vitamini
Analiz ve diyet programları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.