SAÇ BEYAZLAMASINA DOĞAL ÇÖZÜMLER

1- KINA

Kına başlı başına saçlar için şifa olmasının yanısıra, kına ile hazırlanacak bazı prosedürler saç grileşmesi yada beyazlaması için çok etkili olmaktadır. Sirke içinde kına, biraz kahve, 1 yemek kaşığı lor, limon suyu, ezilmiş hint helvası otu, Brahmi, Hint bektaşi üzümü veya amla tozu ve kuru nane tozunu kullanarak bir macun hazırlayın. Macunun iki saat boyunca demlenmesine izin verin.

Sponsorlu Bağlantılar

Karışımı saçınıza uygulayarak bir saat bekletin ve daha sonra durulayın. Haftada iki defa uygulayarak yumuşak ve siyah saçlara sahip olabilirsiniz.

2- Toprak ile Saçın Yıkanması

Bahçe veya tarlanın derinliklerinden toprak alın ve su ile karıştırarak bir çamur hazırlayın. Çamuru iyice süzdükten sonra saçlarınızı onunla yıkayın. Yumuşak, güçlü ve siyah saçlar için bunu haftada bir kez uygulayın. Bu uygulamanın yan etkisi yoktur ve başağrısı, uykusuzluk, göz iltihabı ve saç ağarma sürecini geciktirir.

3- Doğal Yağlar ile Masaj

Saç beyazlamasının geciktirilmesi ve beslenmesi açısından en önemli uygulamalardan bir tanesidir. Badem yağı, zeytinyağı ya da hardal yağı, hindistan cevizi yağı veya amla yağını saçlarınızı yıkamadan önce 1 saat boyunca uygulayın. En etkili sonuçlar için sık sık yağ değişimi yapmayın. Yağın taze olmasına dikkat ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

4- Hindistan Cevizi ve Limon

Biraz limon suyu ile hindistan cevizi yağını karıştırın ve yumuşak bir şekilde masaj yaparak saçınıza uygulayın. Bu uygulama saç ağarma sürecini geciktirdiği gibi yumuşak ve parlak olmasını sağlayacaktır.

5- Durulama

Hint bektaşi üzümü veya amla tozunu bir gece boyunca sirke içinde bekletin. Sabahleyin bu karışım ile saçlarınızı durulayın. Saçlarınız bu sayede daha güçlü ve siyah olacaktır.

6- Hint Bektaşi Üzümü (Phyllanthus Emblica) ve kına

Kına ile macun hazırlayın, üzerine 3 yemek kaşığı Hint Bektaşi üzümü ve 1 çay kaşığı kahve ekleyerek iyice karıştırın. Bir miktar da su ekleyerek iyice karıştırın ve saçınıza sürün. 2 saat kadar saçınızda tuttuktan sonra şampuan yada sabununuzla yıkayarak durulayın. Bu paket saçınıza renk verir, yumuşatır, ipeksi ve parlak görünümünü sağlar. Gri saçlar için en etkili çözümdür.

7- Siyah Çay

Siyah çay erken grileşen saçlar için en iyisidir. 2 yemek çay yaprağını kaynamış suda bekletin ve oda sıcaklığında soğutun. Saçlarınıza uygulayın ve 1 saat sonra şampuan kullanmadan soğuk suyla durulayın.

8- Adaçayı

Adaçayı yaprağı grileşmeye başlayan saçlar ve doğal saç renginin geri kazanılması için etkili bir çözümdür. Adaçayı yapraklarını suda kaynatın ve soğuduktan sonra sprey şeklinde saçınıza sıkın. Yaklaşık 2 saat sonra ılık su kullanarak sabununuz yada şampuanınızla yıkayınız. Birkaç hafta kullandıktan sonra gözle görülebilir farklılığı hissedeceksiniz.

9- Hindistan Cevizi ve Limon

Gerektiği ölçüde hindistan cevizi yağı ile 3 çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Saç köklerinden başlayarak tüm saçınıza uygulayın. 1 saat bekletin ve daha sonra şampuanınızla yıkayarak durulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
KAŞ ALMANIN İNCELİKLERİ, PÜF NOKTALARI
Çil Tedavisi
Doğal Bakım Ve Doğal Güzellik
GÜZEL BACAKLAR İÇİN GÜNLÜK BAKIM
Fondöten Çeşitleri Nelerdir?
Organik Saç Boyası Markaları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.