SAÇ BÜYÜMESİNİ TEŞVİK EDEN ŞİFALI BİTKİLER
Saç dökülmesi veya kellik, bugün erkek ve kadınların ciddi problemleri arasında yer alan ortak bir sorundur. Aşırı kirlilik, sert şampuanlar, stres ve uygunsuz saç ürünleri saç dökülmesi sorununa yol açar. Doğal yollardan uygulanabilen alternatif tedaviler saç büyümesini teşvik edecek bazı doğal tedaviler sunmaktadır. Etkili bulduğumuz, saçların yeniden büyümesine v sağlıklı olmasına yardımcı olacak şifalı bitkiler aşağıda belirtilmiştir. Şimdi bunlara bir göz atalım;

Sponsorlu Bağlantılar

BHRİNGARAJ
Bhringaraj bir Hint bitkisidir. Bhringaraja veya Eclipta alba sözde ayurveda(geleneksel Hint tedavi yöntemi) biliminde saçsız ve erken ağaran saçların önlenmesi için belirlenen en iyi bitkidir. Ayrıca saçların yeniden büyümesini sağlayan en iyi doğal otlardan biridir. Tüm bitkinin yanı sıra bhringaraj tohumlarının da tıbbi önemi bulunmaktadır. Yani hem içeriden hem de dışarıdan oldukça yararlı bir şifalı bitkidir.
Bunun dışında, Eclipta alba’dan çıkarılan  saç boyama ve dövme için kullanılan bir siyah boya da üretilebilmektedir.
Geleneksel olarak saçlar için bhringaraj, yaprakları kaynatılarak elde edilen suyun içine susam yapı ve Hindistan cevizi yağı katılarak kullanılır. Karışım daha sonra saçları yağlama metodu ile kullanılır. Zaten bugün, bhringaraj bitkisi çeşitli bitkisel şampuanlarda temel bir madde olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bhringaraj bitkisini amla ve brahmi yağı ile karışım hazırlayarak saçların yeniden kazanılmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

AMALAKİ
Amalaki veya Emblica officinalis bitkisi saçların yeniden kazanılmasında desteği kanıtlanmış bir bitkidir. Emblica officinalis daha iyi olarak amla olarak bilinmektedir. Bitki güneşte kurutulur ve Hindistan cevizi yağında kaynatılır. Meyveleri kömürleşme belirtileri gösterdiği zaman ateşten alınır. Soğuduktan sonra, bu çözüm, saçın ağaran kısımlarına ve saçın büyümesini teşvik etmek istediğiniz alana masaj yöntemi ile uygulanır.
Aslında, saçlar için Amalaki gerçek bir iyileştiricidir. Amla meyvelerinin suya batırılmış suyu saçlar için süper bir saç kremi olarak kullanılabilir. Uygulamadan sonra su ile durulayın ve saçlarının parlak bir görünümü kazandığını gözlemleyin.

TRİPHALA
Triphala, üç farklı isimdeki bitkinin karışımına verilen isimdir. Haritaki olarak bilinen Terminalia chebula, amla olarak bilinen Emblica officinalis ve vibhitaki olarak bilinen Terminalia bellirica bitkilerinin bir karışımıdır. Bu karışımın etkin bir şekilde düzenli kullanımı saç dökülmesini durduracaktır. Ayrıca bu karışımın sıcak yağ ile karıştırılıp saç ve kafa derisine masaj ile uygulanması alınacak sonucu artıracaktır. Triphala birçok bitkisel şampuan ve saç bakım paketlerinde saç dökülmesi sorunu olanlar için kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Kemal

    Google üzerinden elma sirkesine dair bir arama ile rastlantısal olarak karşılaştığım sitenizin içeriğinden birçok sayfayı incelerken vardığım bu sayfada da paylaşımlarınızı inceledim ve beğeni bildirmek başta olmakla, -yanı sıra- yukarıda bahsi geçen bitkilere ülkemiz insanının erişebileceği bir adres olup olmadığını sormak istedim.
    Başarı dileklerimle, sağlıcakla…

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Derin Yüz Kırışıklıkları Nasıl Giderilir
Akne Nedir?
Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?
Katı Parfümler
Cilt Soyulmalarına Doğal Maske
Saboreik Dermatit (Kepek)
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.