Toz, toprak, is, kepek gibi kirlilik etmenleri, özellikle saç derisi fazla yağlı olanlarda sık kirlilik oluşturur. Kirlilik, hem saç diplerine hem de saçın kendisine zarar vererek saç yıpranmalarına davetiye çıkarır.

Kendimize özgü tarak ve fırçalar da sık sık sabunlu suyla yıkanmalıdır. Saç diplerinde kepek oluşuyorsa saf zeytinyağından yapılmış sabunla saçları daha sık yıkamakta yarar vardır. Kepeklenme yine de geçmiyorsa bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Bit ya da bit yumurtaları bulunan saçlar kısa kesilmeli, hekimin önerleri doğrultusunda özel bit şampuanlarıyla yıkanmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Deri Kuruluğu
Doğal Yollardan Tansiyon Düşürme
Kemik Çeşitleri
Meni
Şeker Hastalarında Ayak Bakımı
Saçların Beyazlaşması
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.