SAÇ YIPRANMALARINI ÖNLEYİN: İŞTE 6 İPUCU

Saçlar yüzümüzdeki yaşımızı ele veren önemli aksesuarlardır. Kişinin kendine olan güveni çoğu kimsede saçlara bağlıdır. Özellikle de yaşlandıkça saç bakımının ayrı bir önemi vardır ve ayrı bir titizlik gerektirir. Saçların yaşam öyküsü çoğu durumda hazinle sonlanır; zamanla lifler incelir, dökülmeye başlar, üretim durur ve pigment hücreleri de yeteri kadar pigment üretmeyi durdurur, bunun sonucunda ise kalan saçlar beyazlaşır. Folikül liflerini uyarmaya yardımcı olan hormonlar azalır. Sonra, tabii ki, saç boyası başrolü oynamaya başlar. Fakat bunlarda da kullanılan kimyasallarda saçlara zarar verir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ama yine de umutsuzluğa yer yok. Hangi yaştan olursanız olun yine de geç kalınmış sayılmaz. Daha kalın, daha parlak saçlar için halen yapılabilecek şeyler var;

1. Daha az yıkayın

Şampuanlamada aşırıya kaçmayın, ama haftada en az iki kez kafa derisinin yıkanması gerekir. Saç tipinize uygun şampuan kullanın.

2. Nemlendirici ve hacim artırıcıları unutmayın

Bu, bakımın önemli bir parçasıdır. Bunlar lif başına daha fazla hacim sağlayarak, saç güçlendirmek için bir atel gibi görev yapar. Ayrıca saç tellerindeki elektrostatik dengeyi değiştirerek ayrı ayrı durmasını sağlar, bu şekilde saçlarınız daha fazla hacme kavuşmuş olur.

Sponsorlu Bağlantılar

3. Saçınız için doğru ürünleri kullanın

Saçlarınızın boyalı olması durumunda saçınıza özel şampuan ve bakım ürünlerini seçtiğinizden emin olun. Bu aşama saçlarınızın korunmasında son derece önemlidir.

4. Ve Tabi ki beslenme

Saçlar keratin adı verilen proteinden yapılmıştır. Kaliteli beslenmek genel sağlık için olduğu kadar saçlar için de önemlidir. Bir yerde, saçlarınız sağlığınızın göstergesidir.

5. Yağsız protein kaynakları

Haftada iki kez yağsız kırmızı et tüketmek saçlarınıza gereken desteği verecektir. Kırmızı ette hayati besin öğeleri bulunmaktadır. Özellikle kan eksikliği yaşayanlar için önemli bir besindir.

6. Kullandığınız ilaçlar varsa …

Kullandığınız bazı ilaçların yan etkileri saçınızda güçsüzlüklere, kırılmalara neden olabilir. Kalp hastalığı ya da lipid düşürücü ilaçlar gibi bazı ilaçlar saçlarda dökülmelere yol açabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hemanjiom
Ameliyat İplikleri
El Egzaması Nasıl Geçer
Selülit Tedavisi
Sabun ve Kül
Yüz Maskesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.