Saçkıran tedavisi için şifalı bitkiler
Arkadaşlar ben bunun en berbatıyla şu an uğraşmaktayım. saçlarımı bi kazıttım 3de 2si yok. kaşlar ve kirpiklerin de öyle. bende 13 senedir bu hastalık mevcut ama son 1 yıldır inanılmaz ilerlemiş durumdaydı. Şuan ise yaptığım mücadeleyi kazanmaktayım. Çünkü, saçımda neredeyse heryerden sarı sarı kıllar çıkıyor. başlangıçta 17 yerimde boşluk varken şu an sadece 1 yer kaldı.
Yazımda saçkıranla savaşırken kullandığım yöntemlerini sıralayacağım(bunlar kesindir). Dediğim gibi 13 senedir araştırıyorum. ne prof.lar gezdik. psikolojik destekmi almadım kafaya ışınmı vurdurtmadım iğneler mi yaptırmadım berberlerde kan revanmı götürmedi kafamı, sirke ruhu döktüm kafamdan duman bile çıktı derim eridi resmen daha neler neler….. ama hiçbirşey kesin sonuç vermedi.
Ancak burada nlatacaklarım sayesinde artık savaşı kazanıyorum. Şimdi geçelim yöntemlere. (Sabırla uygulayın uzun sürse de uygulayın ve sonuç alacağınıza emin olun)
gerekenler:
1.sarımsak
2.ardıç katranı
3.saf vazelin
4.kekik sabunu

Sponsorlu Bağlantılar

başlamadan önce:
-saf vazelin ile ardıç katranı karışımı 1/2 oranında yani ardıç 5 birim ise vazelin 10 birim olacak sekilde karıştırılır.
-sarımsak püre haline getirilir (sakın tuzla yapmayın yada başka birşey koymayın içine)

yapılacaklar:
1-ilk önce saçkıran durumu yuvarlak bir bölgeye aitse o kısımları kibrit çöpü yada kürdan gibi bir şeyle çizerek kanatmak tahriş etmek gerekecektir.
2-kanatılan bölgelere yapılan sarımsak(kesinlikle tuzlu omayacak) püresi sürülerek 2 saat saçda bekletilir.
3-bu 2 saat sonunda ardıç katranı ve vazelin karışımı bölgeye sürülür.bu karışımda 1 saat bekletilir.
4-bundan sonra kekik sabunu ile yavaşca temizlenir. kekik sabunu sarımsak ve ardıç katranının kokusunu giderir ve cildi besler.yalnız ardıç katranı cilde yapısacağından çok yavaş ve dikkatli temizlemeniz gerekmektedir. yoksa derinizi yolar pespembe yapar hatta bazı yerlerde kanama başlatır. sakın tırnaklarla yada bezlerle yolmayın. sadece masaj yaparak(onuda parmağı fazla bastırmadan) yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

Not:arkadaşlar, özellikle yaraya sarımsak sürerken acı çekebilirsiniz. ama sonuç düşünüldüğünde çekilen 10 dklık hacı hiçtir.

TAVSİYE:bu tedavi yapılırken şampuan vb ürünler kullanmayın sadece kekik sabunu yada ardıç katranı sabunu kullanın. ve bu iş için 1 havlunuzu feda edin.

ÖNEMLİ NOT: sorun eğer kaşınızdaysa oraya sakın ardıç katranı sürmeyin ve jiletle çizmeyin. oraya sadece sarımsak sürün her gün.

KESİNLİKLE KULLANMAYIN!!!:
—PUVA
—KORTİZON(ÖZELLİKLE HAP)

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sarı Kantaron Kapsülü
Yoncanın Faydaları
Keçi Sütü
Zeytinyağının Faydaları
Ayısarımsağı
Rezene
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.