Saçkıran Nedir?
Saçkıran; nedeni tam olarak belirlenememiş otoimmün rahatsızlıklardan biridir. Normal olan durumda vücut kendisini dışarıdan gelen tehditlere karşı koruyup bu tehditlere karşı savaş açarken “saçkıran Hastalığı”da, vücutta bulunan kıl kökleri düşman olarak algılanır ve buna bağlı olarak vücutta kıl olan bölgelerinde dökülmeler başlar. Bu döküntüler çoğunlukla baş bölgesinde olmakla birlikte sakal, kirpik, kaş ve diğer kıl çıkan bölgelerde de olabilir. Saçkıranda döküntüler çoğunlukla para şeklinde halka halka olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Saçkıran Neden Olur?
Yukarıda da değindiğimiz gibi saçkırana neyin neden olduğu tam olarak bilinmiyor fakat bu sorunu yaşayan hastaların neredeyse tamamı saç dökülmelerinin başlangıcının yaşamış oldukları yoğun stres sonrasında başladığını belirtmektedirler. Uzun süre stres altında kalmak, çok sevilen bir aile üyesinin veya arkadaşın kaybedilmesi, sınav hazırlığı nedeniyle yoğun kaygı çekmek, iş kaybetme korkusu yaşamak, vb. ağır strese sokan durumlar neticesinde saçkıran vakaları sıkça görülür.
Hastalığın nedeni üzerine şunu söylemek çok da yanlış olmaz; yaşanan ağır stres ve üzüntü nedeniyle otoimmün sistemin düşman algısını değiştirmesidir.

Saçkıranın Belirtileri Nelerdir?
Rahatsızlık başlamadan önce neredeyse hiçbir belirti göstermez; aniden ortaya çıkar, oldukça hızlı bir şekilde bölgesel kıl kayıplarına neden olur.
Saçkıranda karakteristik olarak para şeklinde halka şeklinde dökülmeler olduğu bilinir. Ancak saç dökülmeleri her zaman bu şekilde de olmayabilir. Bazı vakalarda neredeyse bütün saçların veya vücuttaki bütün kılların harita vari ilerlemelerle döküldüğü görülür.

Sponsorlu Bağlantılar

Saçkıran Kimlerde Görülür?
Hastalık, kadında veya erkekte çok görülür, gençte veya yaşlıda çok görülür gibi bir ayrım yapmak mümkün değildir. 10 yaşından başlayarak toplumun neredeyse her bireyinde görülme ihtimali vardır. Bu hastalıkta belirleyici olan, stres ve kaygının yoğunluğu ve yaşanma süresinin uzunluğudur.

Saçkıran Bulaşıcı mıdır?
En kestirme ve kesin cevap HAYIR! Bu hastalık asla bulaşıcı değildir.
Saçkıran bir mantar enfeksiyonu veya başkaca bir bulaşıcıya bağlı olmadığı için saçkıran olan bir insandan size saçkıran geçmesi mümkün değildir. Halk arasında “gittiğim berberden, kuaförden saçkıran bulaştı” gibi şeyler söylenir ama bu tamamen bilgisizlikten kaynaklanmaktadır. Gittiğiniz berberden saçınıza bir şeyin bulaşması mümkündür fakat bu kesinlikle saçkıran değildir.

Saçkırana yakalandım saçlarım tekrar büyüyecek mi?
Evet saçlarınıza tekrar kavuşacaksınız diyemiyoruz. Ancak genellikle saçlar sanki hiçbirşey olmamışcasına tekrardan eski sıhhatli günlerine dönebilmektedirler. Bazı durumlarda ten ve saç rengi tekrar eski haline döner ve her şey normalleşir fakat bazı durumlarda tekrardan başlayan kıl ve saç kaybı kısır döngüye girer ve hastalık içinden çıkılmaz bir hal alır. Genelde iyileşme de hastalık gibi ani ve hissettirmeden gerçekleşir. (not: Yazımızın sonunda saçkıran hastalığına şifalı bitki önereceğiz) . Diğer bazı durumlarda ise saç ve kıl tekrar gelse de eski sağlığında ve görünümünde değildir. Bu durum saçkıran hastalığında nadir rastlanana bir durumdur.

Saçkıran Tedavisi Nasıl Yapılır?
Hastalığın tedavisi modern tıp kullanılarak yada geleneksel yöntemlerle yapılabilir. Hangisini tercih edeceğiniz tamamen size kalmış bir durumdur. Günümüzde genellikle uzman bir doktora gidilerek tedavi denenir. Eğer başarısız olunursa geleneksel(bitkisel yollar tercih edilir.)
• İlk olarak yapmanız gereken şey uzun süreli stres ve kaygıdan kurtulmaktır. Uzun süreli stres ve kaygının bağışıklık sistemimizi ciddi derecede etkilediği bilinmeli.
• Hastalıklı bölgeye doktorunuz kortizon içeren krenler, ineler veya bunlara benzer tedaviler uygulayabilir.
• Hala bir saçkıran için bir çözüm bulamadıysanız %95 başarı oranıyla bilinen en etkili tedavi için SADBE ve DPCP’yi deneyebilirsiniz. Biraz pahalı ilaçlardır ama saçkırana karşı oldukça etkilidirler.

Saçkıranın Bitkisel Tedavisi Nasıl Yapılır?
• Saçkıran için 2-3 diş sarımsağı bir havana koyup üzerine birazcık tuz atın ve son olarak 1-2 damla alkol ilave edip krem kıvamına gelene kadar ezin. Saçkıran olan bölgeyi güzelce temizledikten sonra hazırladığınız kremi bu bölgeye masaj yaparak sürün. Sürerken hafiften bastırıp o bölgenin kanlanmasını sağlayın. Bu yöntem çoğu zaman oldukça etkili bir doğal tedavi yoludur.
• Bu yöntemi hastalığın belirti verdiği bölgelerde birçok defa uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Bıkmadan usanmadan 3-4 günde bir kere saçkıranlı bölgeleri oluşturduğunuz sarımsak ekstresiyle ovmalısınız.
• İyileşme belirtileri çok karakteristiktir. İyileşen bölgelerde sarı ve cansız tüylenmeler baş gösterecek ve neticede bu tüyler hızla güçlenip asıl saç veya sakal rengini alarak gürleşecektir.

Dikkat: Sarımsak ciltte ciddi yanıklara neden olabilecek çok güçlü etken maddeler içermektedir. Bu bitkisel tedaviyi uygularken dikkatli olmanız gerekmektedir. Özellikle sarımsağı saçkıranlı bölgeye uygulayıp uzun süreli beklemeyiniz. Sarmısağı uygulayıp 4-5 dk bekledikten sonra hemen uygulanan bölgeyi temizleyiniz. Bu temizlikte kesinlikle steril(mikroptan arındırılmış su) kullanınız. Suyu kaynatarak kullanmak da iyi bir çözüm olacaktır.

Saçkıran ilaçları nelerdir?
Kortikosteroidler, immün sistemi baskılayan hap iğne veya merhemler saçkıran hastalığında kullanılan bazı ilaçlardır. Kortizonlu merhemlerin yanı sıra, %5 lik minoxidil ve bunun yanında bazı steroidler birkaç hafta boyunca kıl ve saç kaybı yaşanan bölgeye verilir.

Dikkat: Hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlar doktor tavsiyesinin dışında kullanılmamalıdır. Bu ilaçların ciddi sağlık kayıplarına neden olacağını unutmayınız. Eğer doktorunuz tavsiye etmemişse bu ilaçları kesinlikle kullanmayınız.

Bitirirken:
Saçkıran tedavilerinde unutulmaması gereken bir iki hususa değinmekte fayda vardır: saçkıran tedavileri öyle hemen bir iki günde yapılabilecek tedaviler değildir, biraz sabırlı olmalısınız. Uygulanacak hiçbir tedavi saçkıran sorununuzu ilelebet çözmez, böyle bir garanti yoktur, tekrarlama riski daima vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  Saçlarım önlerden yanlardan ve tepeden dökülüyor.Kafamı kaşımaya korkuyorum saçımı yıkarken saçlarım ellerimde kalıyor.Dökülen Bazı saç tellerim kırık bazıları düz.Doktora gittim minoxil forte 5% verdi.Bir de eczane de saç analizi yaptırmıştım strese bağlı dökülme dedi.Organicum şampuan verdi bi kaç kez kullandım sonra bıraktım.Hiç birine inancım kalmadı.Bu ülke de herşey sahte herkes menfaat peşinde.Saç dökülmesine karşı gerçekten işe yarar bişey varsa yazarsanız sevinirim.

  Sağlık

  benimde saçlar tepeden dokuluyor 15 yaşımdaken saçkıran geçirmiştim stresten sanırım neyse berber duzeltmiştı 10 yıl geçti ama dokulme suan devam etyo doktora gıttım mınoksıdıl 5 verdi fungoral sampuan verdı vitamın ılacı verdı bence doktorlarda bişey bılmıyor saçkıran mı yoksa normal sac dokulmesımı anlamadım.

  Sağlık

  beyler bunlara sakın ınanmayın minoxil forte bende kullandım cok fena sac dokuyo 1ay kullandım 3ayda kullanırsam kafamda 1tane bıle sac bırakmaz dıye bıraktım tek care ektırmek

  Sağlık

  sackiran icin bikac tane desik yontemler warmis mesela sarmisak sure bilirsiniz sac’larin dokuldugu yerlere ve’ya taze isirgan otunusuyun icine koyun ve kaynatin su kopruklesene kadar ve sogumaya birakin suzun ve sac cikmayan yerleri yikiyin

  Sağlık

  ben emre 2005 ten beri saclarım dökülüyor suan 10 yasındayım doktara gidiyorum ama yine de cıkıyo ve dökülüyo ne yapmam lazım bi öneriniz varsa söyleyin beni bu dertten kurtarın

  Sağlık

  ilkin saçımda bas gösteren bu illet sakalımada sıçradı. denemedıgım yol kalmadı bloglardan aronex diye bitkisel yağ ismi buldum. denemnizi tavsıye ederım

  Sağlık

  Bahadır bey tavsiyeniz ilgimi çekti.ben de bu ürüne dün rastladım ve mail attım.bugün Aronex firmasından biri telefonla arayıp,saçımdaki durumla ilgili daha detaylı bilgi aldı.sizin sorununuzu giderdi mi gerçekten?internette herşeye güvenilmiyor..

  Sağlık

  merhaba saclarımda svılceden buyuk sıs cıkıyo ve bende orasırken patlıyoo ve oradan bellı bır zamn sonrra sac cıkmaya baslıyo buda sacımda 4-5 yerınde cıktı bu nedır sızce ne yabmam gerekıyoo beklıyorum cevabınızı

  Sağlık

  benimde var yeni vark etim ama doktora gitim aynı şappugandan verdi ama dediginiz gibi yararı yok onun ilaçı sarımsak kardeşler sarısagı tuşalayım sürtün sacınızın dökülen terine bakın göreceksiniz

  Sağlık

  ben dede tam bisenedir var ilkdefa oldu hic uymamistim ve simdi biliyorum sacimin uc yerinde cikti ve dagildi doktara gittim merhem verdiler ama ne care daha cok dokulme oldu ve bi sonuc cikmadi.bir berber sayesinde dokulme ve dagilma durdu.ve sacimin geri gelmesini bekliyorum diyecegim caresi yokmu sarmisakta kullandim baya olmadi geliyor sac geri dokuluyor

  Sağlık

  Benim saçımda yaklaşık 10 cm çapında saçkıran yüzünden dökülmüştü.3 ay boyunca sarmısak ve şifalı bitkiler de dahil bir çok metot denedim olmadı.Ankara da Etimesgut devlet hastanesine gittim.cildiye bölümünde Dr.Tijen hanım sayesinde dökülen alanda 1 hafta içerinde tüylenme oldu.şimdi ise en ufak bir iz kalmadı.yaptığım masraf toplamda 40 tl civarında oldu.(sigortasız olduğum için).bir krem,bir iğne,bir şampuan. bu kadar basit korkmayın doktordan arkadaşlar.doktor 15 günlük süreyle kontroller yapacak ve saç çıkana kadar bunu uygulayacak.bende ilk deneme de çıktı.canınızı bunun için sıkmayın.şimdiden geçmiş olsun arkadaşlar….

  Sağlık

  selam aleykum arkadslar bende yeni oldu 1,5ay kadar bilezik büyüklüğünde neyapçam bilmiyorum sarmısak yaptırdim yara oldu korktum doktora gitttim malum ilaç verdi geçmedidokülme devam ediyo ne yapmslıyım

  Sağlık

  Merhaba
  Sayin ewildewil bendede tipki buradaki resimdeki kadar bir acilma 9 ay önce 1 tl buyuklugunde baslayarak olustu. Burada da sackiran teshisi konuldu ilaclar kullandim,turkiyedende bitki dermanin dogal urunlerini eczanelerden aldim kullandim durum ayni tamamen resimdeki ile ayni maalesef internetten gittiginiz hastaneyi ve dr un tam ismini yani uz.dr.tijen arslan sahin i buldum ben finlandiyada yasiyorum ve sadece istanbula geliyorum sizden ricam sadece ilaclarinizin ismini yazmaniz .bu genelde yaptigim birsey degildir yani birisinden ilac ismi alip kullanilmasini dogru bulmuyorum fakat bende sackiran oldugunu dr onayladigindan ve sackirana kullanilan ilaclarin genel oldugunu bildigimden yani kisiye özel bir ilac olmadigindan sizden bunu rica ediyorum.acikcasi ankaraya gelme Sansim olsa hemen dr unuza giderdim cunku inanilmaz psikolojim bozuldu bu yuzden aynaya bakip bakip agliyorum abuk sabuk kocaman tokalarla o bölgeyi kapatmaya calisiyorum Kim görse sacina ne oldu diye soruyor.Esim bile bana belli etmemeye calissada sanki tiskiniyor gibi yani durumum gercekten zor umarim herkes bu sprungna sifa bulur.simdiden size cok tesekkur ederim.

  Sağlık

  mrb arkadaşlar öncelikle hepinize çok geçmiş olsun benim 5 yaşında oğlum var 5 ay önce oğlum saçkıran oldu bir anda saçının tepesinde ceviz büyüklüğünde saç döküldü doktora gittik bir tane merhem verdi yolladı hiç bir işe yaramadı sonra çok araştırdık bir tane eczanede saçkıran ilaçı yapıyorlar dediler bende gittim yaptırdım kullandım 1 ay içinde saçı çıktı oğlumun beyaz şekilde çok sevindik eczaneci çok güveniyor yaptığı ilaça gerçekten güvendiği kadarda var isterseniz yardımcı olurum size ararsanız yardımcı olurum ………. lütfen sadece ilaç için arayın yardımcı olmak istiyorum

  Sağlık

  elidel krem kullanın mantar kremidir tüylenme yaptığı için doktorlar bunu öneriyor bide zeytinburnu yedikule göğüs hastalıkları hst. çaprazında yedikule eczanesinde bi eczacı karışım yapıor etkisini bizzat gördüm tavsiye ederim sarımsağın faydasıda yadsınamaz ama sakıncalı olduğu söylenior

  Sağlık

  merhaba yaşım 27 17 yıl evvel[10yaşındayken] saçımın sağ tarafında 2 madeni para büyüklüğünde saçkırana bağlı olarak saç dökülmesi oluştu sonra biraz geldi ana çok yetersiz bu benim ruh sağlığımı bozacak çok çaresizim bana yardımcı olursanız çok sevinirim

  Sağlık

  BENDEDE SAÇ KIRAN VARDI DOKTORA FALAN GİTTİM BİR SÜRÜ İĞNE YEDİM İLAÇLAR VS. HİÇ BİRİ İŞE YARAMADI
  BİRGÜN AKTARIN ÖNÜNDEN GEÇERKEN DOĞAL KARIŞIM HAZILAMASINI İSTEDİM VE 1-2 HAFTA İÇİNDE ETKİSİNİ GÖSTERİYOR. BİRAZ PİS KOKUSU VAR AMA İDARE EDİN.. ŞİMDİ GEÇTİ SAÇ KIRANIM..

  – KATRAN
  -VAZALİN
  -MENEKŞE YAĞI

  BUNLARI KARIŞTIRIN HASTA BÖLGEYE SÜRÜN. GECE YATARKEN YAPIN SABAH SAÇINIZI YIKARSINIZ (YASTIK FALAN BOYANIYO)

  GEÇMİŞ OLSUN..

  Sağlık

  SAÇ KIRAN OLANLAR DENİZE GİREBİLİR Mİ ACABA… DENİZE GİRİLDİĞİNDE SAÇ DAHA ÇOK DÖKÜLÜR MÜ AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM

  Sağlık

  sayın gülsüm rumuzu adı altında saçkıranla ilgili yazı yazan hanım;
  oğlunuzun saçkıranla ilgili sorunu olduğunu, bir eczacının yaptığı ilaç sayesinde oğlunuzun saçının çıktığını, isteyene ilaç için yardımcı olacağınızı yazmışsınız ,ancak size nasıl ulaşıp bu konuda bilgi alacağımızı yazmamışsınız. Sizden ricam o eczacıya nasıl ulaşacağımızı, yada size bu konuda nasıl ulaşıp bilgi alacağımız hakkında bize yardımcı olursanız çok sevinirim. Cevabınızı bekliyorum, Sayğılarımla

  Sağlık

  someone
  ilaçlara bulaşmadan önce doğal yöntemleri denemenizi öneririm nedenine gelince saçımda bir kaç sene arayla sadece ufak bir bölge açılır sarımsak sürerek kısa sürede geçerdi ancak bu kez açılma başladığında sarımsak yerine spray ve krem şeklinde ilaçlar kullandım sonuç olarak o bölgede saç kıranın ilerlemesi yavaşladı veya durdu ama kafamın diğer bölgelerine yayıldı yani daha önce hiç olmayan birşey oldu. Bir yerde saç dökülmesi dururken diğer yerler açıılıyor, ayrıca ilaç sürülen yerlerde saç çıkması çok uzun sürüyor.
  Şuanda saç dökülmem neredeyse tamamen durdu ve saçlarım dökülen heryerde çıkmaya başladı. Uyguladığım yönteme gelince:

  1 . Günde 1tablet veya en fazla 2 tablet “ginko biloba” tableti alıyorum. ınternetten araştırın bağışıklık sitemi ve kan dolaşımı gibi daha sayılabilecek çok faydası olan bir bitki.

  2. yarım kilo veya bir kilo kütahya sarımsağı alarak ( çin sarımsaklarına dikkat) suyunu çıkardım ve ağzı kapanan bir şişeye koydum her akşam açık bölgelere veya açılma ihtimali olan yerlere bol bol kulak çubuğuyla sürüyorum kokusu olsada şifası yanında birşey değil. Sarımsağın suyunu çıkarmamda ki amaç tek bir sarımsağı kafaya sürerken yeterli gelmeyebiliyor ve iyileşme ya yavaş yada hiç olmuyor.

  3. Tedavi hem içten hem dıştan olmalı. Her gün 1 diş sarımsağı 3-5 parçaya bölerek hap gibi yutuyorum.

  4. saçlarımı her gün defne şampuanıyla yıkıyorum.

  5. saçlar ıslakken taramak veya tutup çekmek daha fazla saçın kopmasına neden olabiliyor. Saçlar kuruyana kadar zorlamamak lazım.

  6. Hergün birkaç damla çörek otu yağı içiyorum.

  arkadaşlar kullandığım bu yöntemler sayesinde saçlarım tekrar çıkmaya başladı ve yeni dökülmeler olmuyor , ayrıca bu şekilde saçlar hızlı birşekilde uzuyor. ilaçlara hiç bulaşmayın derim eğer son çareniz ilaçlar değilse…

  deniz suyuda dökülmeyi hızlandırdığı tarafımca test edilmiştir. Bu hastalığı ne kadar strese bağlasalarda altta yatan nedenler mide bağırsak problemleri veya bir virüs olabilir diye düşünüyorum. Daha düne kadar ülser içinde stres deniliyordu ancak son bir kaç senede ülsere neden olanın helicobacterium adlı bir bakterinin neden olduğu anlaşıldı.

  Herkese acil şifalar dilerim siz genede stres kaynağından mümkün oldukça uzaklaşın. Bol oksijenli yeşillik alanlarda daha fazla zaman geçirin.

  Sağlık

  hayırlısı sarımsak iyi gelecek gibi sanki

  Sağlık

  evet ben cıldımı ıgne ucu ıle cızıyorum ve sarımsak ezıp bıraz zeytın yagı karıştırıp suruyorum masaj yaparak faydasını gordum şimdı eskısınden daha ıyı oldu cok şey denedım en faydalısı bu oldu

  Sağlık

  ben daha dün öğrendm ..doktora gttm ve bana krem verdi kremi kullanmayıp sadece sarımsak ve diğer bitkisel yöntemlerimi denemeliyim arkadaşlar ???

  Sağlık

  Arkadaşlar bende bu hastalığa yakalandım bi çok ilaç kullandım fayda etmedi en son internette Altent adlı bi ilaç buldum sipariş verdim bir kaç kullanımdan sonra farklılığı hissediyorsunuz ve saçkıran olan bölgede beyaz yada sarı kıllanma başlıyor.denemenizi tavsiye ediyorum.

  Sağlık

  herkeze öncelikle gecmis olsun arkadslarbendede sac kiran dedikleri hastaliktan olustu caresizim ne yapacagimi bilemiyorum aile ortaminda yasanan bir cok sebeten bende bu hastalik basladi inanin cok kötü bir komblekse girdim allahhepimize acil sifalar versin

  Sağlık

  ben bi ilaç aldım aronex diye hızlı olması için aynı zamanda sarımsak kullanıyorum ama iğne ile değil jiletin ucuyla hafıf hafıf cızık ve serımsak yapıyorum. kapanıyor suanda sarımsagı tavsıye ederım ama herkezde işe yaramıyor. aronex ile süreci hızlandırmak ıcın kullanıyorum faydasını gordum. hepinize acil şifalar

  Sağlık

  ben daha 15 yaşimdayım 4 yıldır tedavi görüyorum ama bir türlü geçmiyor ne yapmalıyım çok üzülüyorum

  Sağlık

  kardesımde yıllardır var bu hastalık ve bır turlu cözum bulamadım bılmedıgımız bılmemız gereken mercıhler varsa bıldırırsenız sevınırım

  Sağlık

  Ben de bu hastalığa her 2 senede bir yakalanıyordum. Ancak 2 seneden beri şampuan yerine doğal sabun kullanıyorum. Şu anda şaçlarım oldukça sağlıklı. Şampuandaki bazı maddelerin saçkıranı tetiklediğini düşünüyorum. Denemenizi tavsiye ederim

  Sağlık

  arkadaslar bende askerden geldıkten ıkı hafta sonra saclarımı kısalttıktan sonra anladım boyle bı problemle karsılastıgımı ve ne yazıkkı buyuk bı cahıllık yapıp onemsemedım ve doktor yerıne eczaneye gıttım ordakı hanımefndı bısey olmaz gecer ben sana bı ılac yapıcam asıt ıceren ıkı damla gunde ıkı kere sıkıcaksın dedı ve 1 aya kalmaz gecer dıyerekten ıcımı rahatlatmıstı cok kucuktu fakat gecmek bılmedı. cevremın baskılarıyla doctora bas vurdum bana sac kran olmadıgını ve sac kıranın bı benzerı olan pelade hastalıgı oldugunu soyledı asıtın yaratmıs oldgunu yaraları ıylestırmek amacıyla bana ıkı tane merhem verdi bır hafta kullandıktan sonra tekrar hastaneye gıttım ıgne tedavısı yapılcagını soyledı ve bana ılac yazdı onları aldım sımdı sükürler olsun kı saclarım cıkmaya basladı benden sıze tavsıyem ız kalmasını ıstemıyosanız sarımsak kullanmayın ve cevrenızden duydugunuz sunu kullan gecer bunu kullan gecer sozlerıne kanmayın ve bı doktora bsvurun.. verdgıı ılacları yazıyorum merhem ( fucicort krem ve bepanthen )iğne ( depo-medrol emin olun cok mukemmel tedavi 15 gun arayla iğnenizi oluyorsunuz benım 5 seans olucak tavsıye ederım cok katkısını goruceksınız doktorunuza bas vurdugunuz da tekrar tekrar hepınıze cok gecmıs olsun ayrıca stres dıyolar okudugum yorumlar ıcerısınde 5 yasındakı cocukta oldugunu okudum o bu yasta stresmı yasamıs kı sackıran olsun:D hastalık sadece hepınıze bende dahıl sifalar dılerım ….

  Sağlık

  Cümleten geçmiş olsun arkadaşlar.Ben bu hastalığı 3.kez geçiriyorum..Şuan dün başladığını farkettim.
  Doktora hiç gitmedim.Bunun strese bağlı içsel üzüntüyle alakalı bir hastalık olduğunu düşünüyorum..Ben tedavi olarak bir özel yapım ilaç kullandım fakat ondanmıdır bilmiyorum önceki geçirdiğim hastalıklarda saç kıran olan bölgeyi kanatıp sarımsak kullandım ve 2 defa iyileşti..Zaman alıyor tabiki ama mümkün oldugunca kafaya takmazsanız ve böyle yaparsanız geçeceğinden eminim..Kendinizle barışık olun.Ben şuan bunu yapmaya çalısıyorum.Allah bütün hastalarımıza acil şifa versin..

  Sağlık

  Arkadaslar bnde de sackiran var bn igne ucu la ciziyorum ve kibrit barutunu sarimsakla vuruyorum etkisi var gercekten ama ilk cikan yere surun

  gaye

  arkadaşlar bende de var bu hastalık bu gün bi cildiyeciye gittim. doktor kafama baktı kafam biraz yara olmuş ve birazda enfeksiyon kapmıştı bana bi kre verdi yaranın geçmesi için bide iğne verdi iğne yaptırıcam bakalım etkili olcakmı . acil şifalar…

  mustafa

  çok faydalı ve yan etkisi sıfır hiç yok biraz yakıyo ama ilk haftada etkisini görüyorsunuz

  KUTLU

  Arkadaşlar herkeze çok geçmiş olsun aynı sorun bende vardı 1 yıl önce sakalımda 50 kr gibi başladı sonra tüm sakalıma sıçradı daha sonrada saçımın ve sakalımın tümü döküldü. kollarımda ve vücudumda da devam etti fakat bir çok prof. dr gittim hepsi ayrı ayrı şeyler iğneler solüsyonlar vs verdi ama hiçbirisi işe yaramadı.
  enson ssk hastanesinde genç bir bayan doktora gittim ümitsiz bir şekilde fakat bu bayan doktor bana diğer doktorların yaptığı gibi yüzüme ve kafama iğne yapmadı. Bana DİPROSPAN diye bir iğne verdi kalçadan enjekte edilen ilk 1 aya 10 günde bir 3 kez tekrarladık. 2 ay ise 15 günde bir yaptırdım. Bu iğne (eklem ve kas romatizmasına kullanılan) bir iğne kortizonlu olduğu için kılcal damarları açıyor ve kıl köklerin beslenmesini sağlıyor. Kaybedecek birşeyim olmadığı için doktorun dedikleri yaptım sonuç SÜPER saçlarım yavaş yavaş çıkmaya başladı. Çıkan saç ve sakallar yine dökülmeye başladı. doktorumun bana başından beri söylediği şeyi yapmadım. Bana ilk gittiğimde bu verdiğim iğne yeterli gelmez mutlaka Pskiatriye gitmemi söyledi fakat ben kendimde hiç bir sorun olmadığını düşünüyordum. (ailevi sorun vs) gibi çıkanların döküldüğünü görünce pskiatriyede gittim. Bana EFEXOR 75 mg diye bir hap verdi. Sonuç olarak bu hapla birlikte çıkan saçlarımın ve sakallarımın hiçbirisi dökülmedi bu hapı 1 sene kullandım ve hala aradabir kullanıyorum. Arkadaşlar bu şekilde benim saç ve sakallarımın hepsi tekrara çıktı. sakın berberlere filan gitmeyin ben bu hatayı yaptım (sarımsak, yılan yağı, karanfil yağı) sakın siz mutlaka bir pskiatri uzmanına ve cildiye doktorına gidin. Ben kemoterapi görmüş hastalar gibiydim Şimdi ise eski saç ve sakallarımın hepsi geriye döndü. YAŞADIKLARIMI SİZLERLE PAYLAŞTIM. acil şifalar dilerim. Doktorumda İZMİR BUCA SEYFİ DEMİRSOY HASTANESİNDE, CİLDİYE BÖLÜMÜNDE BERNA HN., PSKİATRİ DOKTORUM İSE AYNI HASTANEDE DAMLA HN. DIR

  baran44

  arkadaşlar bendede vardı ama saçımda sakalımda bayağı dağılmıştı herşeyi denedim sarmısak iğne herşey denedim olmadı en son çalıştığım hastanede emekli bi cildiye doktoru vardı bana özel bi karışım yaptırdı kullandım 1 ay kadar kısa bi sürede kel olan yerlerde sarı tüyler çıktı daha soınra normal hale geldi ondan sonra ben ilacı yaklaşık 20 kişiye yolladım hepside olumlu kesin çözüm arkadaşlar isterseniz arayın konuşalım05455055875 geçmiş olsun

  cilt doktoru

  Kendim hem yıllarca saçkıran hastası olmuş bir cilt doktoruyum. kesin tedavisi budur. 1 haftada sonuç almaya başlarsınız.

  Asagidaki karisimi bir eczanede çok dikkatli bir şekilde yaptirip sabah aksam iki kere kullanın
  3 gunde bir m-furo isimli krem var onu sürün. Biraz tahriş ve cildde ciddi kuruluk yaratabilir
  aldırış etmeyin kalıcı birşey olmayacaktır. Bu karışımı 2-3 ay boyunca sabah-akşam düzenli kullanın.
  İlac etkisini gösterse ve hastalığınız tamamen geçse bile ilacı bırakmayın. Öncelikle 2 hafta boyunca
  günde 1 defaya düşürün sonra 2 hafta 2 günde 1 defaya düşürerek bırakın. m-furo kreminide 2şer haftada 4 günde
  bir sonra 5 günde bir sürerek bırakın.

  KARIŞIM
  Prednol 120 mg
  Nitrat potasyum 1 gram
  Asit salislic 5 gram m-furo krem (3 günde bir kere akşamları)
  Odistile su 50 mlitre
  Alkol 200 mlitre 70 derecelik

  Bir duanız yeterli olacaktır benim için.
  Herkese acil şifalar…

  betül

  arkadaşlar öncelikle hepimize allahtan şifa diliyorum. bende saçkıran hastalığına yakalanmıştım. şuan saçkran yerlerde olan beyaz saçlar çok yavaş şekilde siyaha dönüşüyor. siyaha dönmesi biraz daha süreç alacak ama olsun saçlarım sağlığına kavuşsunda beklemeye razıyım. birçok şey denedm.sarımsak sürdüm ve sarımsak gerçekten etkili ama dikkatli kullanmak gerek fazlası saç hücrelerine zarar verir. sarımsak dışında bemiks ve evigen ampullerini karıştırark masajla saçıma uyguladım iki saat kadar beklettm. ampuller vitamin takviyesi içerdiğinden saç köklerini besliyor.haftada iki yada üç kez uyguladım. arada saçlarıma sarımsak yağı ve çörek otu yağı sürdüm. hergün bir diş sarımsak yutmaya çalıştım arada aksattığım oldu. arkadaşlar içten ve dıştan güçlenmeniz gerekiyor. bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye çalışın.şampuanımı değiştirdim sarımsaklı şampuan kullanıyorum size önerim doğal şampuanlardan kullanın. çok stres yapmamaya çalışın siz stres yaptıkça iyileşme süreci uzayacaktır. melisa çayı yada strese karşı etkili bitkisel çayları tüketebilrisinz. çok stresli bir süreç biliyorum bu durumu yaşamayan bilemez ama sabredin geçecek inşallah.

  Frhat

  ARKADAŞLAR SARIMSAKTAN ŞAŞMAYIN DİYORUM VE ASLA SİNİRLENMEYİN HEP GÜLÜN SİZİ SİNİRLENDİREN ARKADAŞLARINIZ VARSA İYİLEŞME SÜRESİNCE UZAK DURUN SAGLIK ARKADAŞLIKTAN ÖNCE GELİR.

  sevilay

  slm ben 3 aydir sacimda sackiran var ve ne kullanilacam konusunda endeseliyim cunku doktor bana her hangi bir ilac olmadigini sakin olup stres yapmayip sinirlenmeyecem ortamlarda bulumamami tavsiye etti suanda sarimsak ile sackiran bolgeyi iki gune bir iyice masaj yapiyorum umarim bir souc alirim deneyeip gorecegim.

  kaan

  herkese slm , bundan yaklaşık 2 ay önce saçımda küçük bi yerde oluştu saçkıran illeti daha sonra saçımın tamamına yayılmış duruma geldi aktarcı, doktor, berber denemedik yol bırakmadım biraz çıkıyo gibi oldu sonra dağılmaya devam etti şuan sakalımada bulaştı el tırnaklarımda çukur çukur beyaz noktalar oluştu bu hastalığı en alasıyla yaşıyorum şuan saçımı 2 numara yaptırdım stresten uzak durmaya çalışıyorum ama psikilojik olarak çok kötü bi durum Allah herkese acil şifalar versin …

  Haci

  Herkese gecmis olsun arkadaslar ben Fransa’da yasıyorum bende bundan 3 sene önce oldu doktora gittim hiç bir şey yapamadılar berberimin sarımsak ilacı ile iyileştim sadece sarımsak çok iyi uluyor hiç sorun etmeyin o kadar büyük bir hastalık değil SARIMSAK en doğal ilaç tavsiye ederim

  erkan can

  benimde bütün saçıma yayımış durumda ne yapacağımı şaşırdım

  Sırdaş

  Saçkıran için netten duydugum ve doktorların dedıgı herseyı yaptım. çekmedik acı bırakmadım piyasada. özellikle türkiyede mantık dışı birçok uygulama tarifi aldım dıyebilirim. Hollanda dan yıldız adında bir bayandan aronex diye bir ilaç satın aldım. 2 şişe aldım 2. şişeyi iade ettim. ilk şişede sakallarım çıktı. saçımda ceviz kadar açıklık vardı o da kapandı. bu ilaç türkiyede satılıyor ayrıca. ben viyanadan sipariş etmiştim. oradan bulamamaniz ne kadar üzücü. kurtulun bu hastalıktan. allahtan insanlar boyle faydalı siteler yapmıslar da paylasıyoruz. bende bu şekilde bir siteden ulaştım bu ürüne bu tarz sıteleri yapanlara ne kadar teşekkür etseniz azdır. tr de bu şekilde oluşum çok. buralarda insanlar bencil. vatanımı seviyorum ben kısymetini bilin

  hamit

  ben doktora gittim saçkıran şikayetiyle ve bana losyon verdi…yaklaşık 4 aysonra iyileşmneye başladıı

  Kasım

  Haci bey aslında doğru soyluyor sarımsak gercekten cok faydalı. ama kimi bunyeler cok net yanıt vermıyor sarımsaga. ben saçlarımı cıkartmadı her yerını tüylendirdi sarımsak. aronex diye bir ilaç aldım 1 ay olmadan onların hepsı kıl olmaya basladı. fırma yetkılısı sarımsagın etkısının cok oldugunu soyledı. normalde saçların 1 ayda çıkmasının zor oldugunu belırttı. sarımsak gerçekten faydalı deneyin olmaz sa baska bırsey deneyın. sarımsagı bırakmayın ama.

  aronex

  Aronex Saç Güçlendirici %100 bitkisel yağ ve özlerden üretilmiş olan içeriğinde hiçbir kimyevi madde barındırmayan bitkisel yağların karışımından elde edilen bir formüle sahiptir. İçeriğinde bulunan bitki yağlarının özelliğinden dolayı güçlü bir uyarıcı özelliğine Aronex en zorlu kıl sorunu olan Saçkıran ve Sakalkıran (Alopecia Areata) problemlerinde etkin olarak kullanılmaktadır. Formülasyonundaki özelliğinden dolayı sinir uçlarıyla etkileşime geçerek immün sistem (Bağışıklık Sistemi) tarafından verimi durdurulmuş kıl köklerinin tekrar üretime geçmesini sağlamaktadır. Aronex kullanımı beraberinde kazanılan saç ve sakalların bağışıklık sistemi tarafından benimsenmesi ile sorun ortadan kalkmış olmaktadır. Sorunun tam olarak ortadan kalkmış olması için bağışıklık sistemine bu durumu hatırlatacak bir kalıntının olmaması gerekmektedir. Yani saçların ve sakalların eski sağlığına kavuşması sağlanmalı hiç bir noktada saçkıran kalıntısının olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde sorunun tekrarlaması muhtemeldir.

  sinan

  Tarif ettiğiniz bitkisel tedaviyi her günmü yapacağız bunu belirtirmisiniz.mail olarak dönüş yapabilirmisiniz…TEŞEKKÜRLER……

  ara ara uygulamanız daha doğru bir davranış olacaktır.

  kemal

  Ben sarım sağı denedim ama hala olduğu gibi sadece kaşınıyor. Teşekkürler

  Saçkıran ın iyileşmesi için bu işlemleri eksiksiz olarak denemeye devam etmelisiniz.

  mehmet

  Merhaba ben 16 yasindayim ve kafamin arka kisminda 50 kr buyuklugunde bir kellik olustu yaklasik 2 hafta once bu aralar bicok nedenden dolayi stres altindayim buyuk ihtimalle sackiran ne yapmam gerekir

  Bunyamin

  YA ARKADASLAR BENİM SAÇIMDA VARDI, ARONEX DİYE Bİ ÜRÜN KULLANDIM, SACKIRANLI BOLGEYE SURUYORSUN BONESI VAR TAKIYORSUN, 2 SAATTEN BASLIYORSUN BEKLETMEYE, ZAMANLA DUSUYOR BEKLEME SURESI, VE UZUN SUREDIR UGRASTIGIM BU HASTALIKTAN BU SAYEDE KURTULDUM, İSTEYENE ARKADASIN NUMARASINI VEREBILIRIM.BU HASTALIKTIR NE SAKASI OLUR NE DE DALGA GECMESI…

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Karın Estetiği
Kırışıklıklara Karşı Retin-A
Kaş Arası Kırışıklık Tedavisi
Lazer Epilasyon Nedir?
Yara – Jilet İzi Giderme
Mezoterapi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.