Saçlarımızın Görevi Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Saçlarımız Hakkında Bilgi

Saçlarımız çoğu zaman estetik kaygılardan dolayı önemlidir. Çünkü bizim dışarıya karşı en gösterişli yapılardandır. Saçlar bir insanın kimliğini, düşünce tarzını ve hayat görüşünü dışarıya karşı net bir şekilde ifade edebilmesine olanak verir.

Aslında Saçların Görevi Nedir?

Saçlarımız kafa derimizin üzerini örten keratinden yapılmış ince uzun vücut parçalarıdır. Bu yapıların en birincil görevi kafa derimizi dıştan örterek yazın sıcağa, kışın soğuğa karşı koruma sağlamaktır. Ayrıca saçlar sosyal sınıf içerisinde insanların kimliğini oluştururlar. Diğer yandan saçlar kafa derisi üzerinde elektriksel alanlar için bir nevi yalıtkan malzeme görevi görür. Beynimizin bir dizi elektriksel alanlar sayesinde çalıştığını hepimiz biliriz. Beynimiz, algılama ve düşünme yeteneklerini sergilerken elektrik akımları üretir. Bu elektrik akımları beynimizin derinlerine ve yüzeyine doğru hareket ederek öğrenme ve muhakeme etme yeteneğimizi oluşturur. Bu elektrik akımları ayrıca anıların oluşumunu sağlayan bir etkiye de sahiptir. İşte saçlarımızın en önemli görevi burada devreye girer ve bir tür yalıtkan katman oluşturarak beynimizin dış dünyadan gelen elektrik akımlarından en az şekilde etkilenmesini sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız
  • Kanal D Doktorum Programı
  • Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

  • Samanyolu TV Hayatın Nabzı Programı
  • Opr. Dr. Bülent Erkurt'un sunumuyla Hayatın Nabzı hafta içi her sabah, saat 08:30'’da Samanyolu TV'de

  • ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER
  • “ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor