Saçlarımız Hakkında Bilgi

Saçlarımız çoğu zaman estetik kaygılardan dolayı önemlidir. Çünkü bizim dışarıya karşı en gösterişli yapılardandır. Saçlar bir insanın kimliğini, düşünce tarzını ve hayat görüşünü dışarıya karşı net bir şekilde ifade edebilmesine olanak verir.

Aslında Saçların Görevi Nedir?

Saçlarımız kafa derimizin üzerini örten keratinden yapılmış ince uzun vücut parçalarıdır. Bu yapıların en birincil görevi kafa derimizi dıştan örterek yazın sıcağa, kışın soğuğa karşı koruma sağlamaktır. Ayrıca saçlar sosyal sınıf içerisinde insanların kimliğini oluştururlar. Diğer yandan saçlar kafa derisi üzerinde elektriksel alanlar için bir nevi yalıtkan malzeme görevi görür. Beynimizin bir dizi elektriksel alanlar sayesinde çalıştığını hepimiz biliriz. Beynimiz, algılama ve düşünme yeteneklerini sergilerken elektrik akımları üretir. Bu elektrik akımları beynimizin derinlerine ve yüzeyine doğru hareket ederek öğrenme ve muhakeme etme yeteneğimizi oluşturur. Bu elektrik akımları ayrıca anıların oluşumunu sağlayan bir etkiye de sahiptir. İşte saçlarımızın en önemli görevi burada devreye girer ve bir tür yalıtkan katman oluşturarak beynimizin dış dünyadan gelen elektrik akımlarından en az şekilde etkilenmesini sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gülmenin Faydaları
Ses Kısılması
Sağlıklı Bel
Kansızlık ve demir eksikliği
Yağ Bezesi Nedir? Tehlikeli midir?
HİPERMETROP NEDİR? NEDENLERİ VE TEDAVİSİ NASILDIR?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.