Saçların ağarmasının yani beyazlaşmasını bazı sebepleri vardır. Bunların başlıcaları ise şunlardır; irsilik, ihtiyarlık, bazı hastalıklar, korku, üzüntü, keder, çok düşünmek vs. gibi şeylerden kaynaklanır.

Saç için bazı faydalı maddeler;

Saçlara yağ sürülürse güzelleştirir ve saçı uzatır, zeytinyağının bütün çeşitleri cildi yumuşatır ve saçların ağarmasını da geciktirir, yaban pancarının suyu saç ve sakal dökülmesine, çilliğe, kepeğe ve sivilcelere karşı cilde sürüldüğü zaman gayet faydalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Arabistan kirazı yaprağının tozu, saçları gayet güzel temizler, saçı traş etmek derideki gözenekleri açar, baş ağrısını dindirir, kişiye kuvvet kazandırır, ense traşı ise boynu daha da sertleştirip kuvvetlendirir.
Gül suyu saça çok sürülürse saçı çabuk ağartır, bal saçı yumuşatır, uzatır ve güzelleştirir, bitleri de öldürür.

Altın tozu saç dökülmesi ve deri kavlaması (sedef) hastalığı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçların içerisine katılır, içilerek veya cilde sürülerek de kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bit ve Bitlenmek
Sağlıklı Bel
Psikiyatrist
Sinir Ağrısı
kadın ve erkekte hormonlar
Kimler Kan Verebilir / Veremz
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.