Bazı büyükler demişlerdir ki; “Her kim vücutça sağlıklı, nefsinden, malından korkusuz ve huzurlu, günlük yiyeceği de yanında olarak sabahlarsa, sanki dünyanın bütün nimetleri, kendisinde toplanmış gibi olur.
Peygamber efendimiz söyle buyurmuşlardır: “iki nimet vardır ki insanlardan pek çoğu bunların kıymetini bilmeyerek zarar etmiştir. Biri sağlık, diğeri ise boş vakit”, Sağlık insan ile sağlıksız insandan daha iyi ve diğer insanlara faydası olandır.

Sponsorlu Bağlantılar

“Beş şey gelmezden önce beş şeyin kıymetini bil. İhtiyarlık gelmezden önce gençliğinin, hastalık gelmezden önce sağlığının, fakirlik gelmezden önce zenginliğinin, meşguliyet gelmezden önce boş vaktinin, ölüm gelmezden önce de hayatının”

“Yedi şey gelmezden önce iyi işler yapmakta acele ediniz kulluk vazifesini unutturan yoksulluk, azdıran zenginlik, bedeni güçleri bozan hastalık, bunaklık getiren yaşlılık, ansızın gelen ölüm, beklenilenlerin en kötüsü olan deccal ve kıyamet. Kıyamet ise daha ağır ve daha acıdır.

Bu nedenledir sağlığın koruması aynı zamanda İslam dinin emridir, şimdiki Müslümanlar sigara ve alkol kullanarak bedenlerini muhafaza etmeyip sağlıklarını tehlikeye atıyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Pankreas İltihabı (Pankreatit)
Sağlıklı beslenme – yaşam
Öfkeni Dışa Vur Sağlıklı Yaşa
Yoga ve sauna
Bel Egzersizleri
En uygun diyet
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.