– Öksüren ve nezlesi olan kişilerden uzak durun; solunum sistemi hastalıkları bu yolla bulaşır. Kendiniz hasta olduğunuzda ise mikrop yaymamaya dikkat edin.

– Mide ve bağırsak enfeksiyonlarının kirli yiyecek ve içeceklerden bulaştığını unutmayın. Kirli mutfak araç-gereçleri, açıkta duran bozuk yiyecekler ve yıkanmamış ellerimiz başlıca sorumlu organlardır.

Sponsorlu Bağlantılar

– Yaşadığınız bölgede uygulanan bütün aşıları olun ve ziyaret edeceğiniz bölgeler için de uygun biçimde korunma yöntemlerini uygulayın.

– Evinizde evcil havyan varsa bunlar aşılanmalı ve zaman zaman salık kontrolünden geçirilmelidir. Bazı hastalıkları ev halkına da bulaşabilir.

– Hem evde hem de dışarıda kazalara karşı dikkatli olun “önce güvenlik” düşüncesini bir an bile aklınızdan çıkarmayın.

– Sağlınıza, yeme ve içme alışkanlıklarınıza dikkate edin. Sahip olduğunuz tek bedeni hırpalamayın.

– Düzenli spor yapmayı ihmal etmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bağırsak Tembelliği
Kıkırdak Neye İyi Gelir- Faydaları
Saç Dökülmesi
Bel Ağrısı
Trombosit Sayısını Artıran Gıdalar
Aerobik Egzersiz
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.