Günümüzde birçok hastalık için hastanın geleceğini belirleyen etken, doktorun ne yaptığı değil, hastanın doktora zamanında gelip gelmediğidir. İnsanları erkenden tıbbi yardım aramaları için ikna edecek herhangi bir yöntemin, yaşam kurtarma açısından, yeni bir tıbbi buluştan daha etkili olduğu açıktır.

Sağlık eğitiminin ana amacı, insanları kendileri için yapabilecekleri konusunda bilgi sahibi kılmak, sağlıklarını korumaya yönelik ciddi bir eğitim vermektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bulaşıcı hastalıkların kontrolü ve önlenmesi alanında kazanılan başarılar, gerçekten önemlidir. Aşı tekniklerinin geliştirilip yaygınlaştırılması, bu başarının kazanılmasında kısmen etkili olmuştur. Ama asıl önemli rolü, hastalık yapan organizmaların bedene girmesini önlemeye yönelik önlemler oynamıştır. Bu önlemler, topluma sunulan yiyecek içeceklerin temiz tutulması ve kanalizasyon ile çöplerin etkili biçimde uzaklaştırılması temeline dayanır.

Buna karşılık hala önlenebilecek hastalıklar vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Saç Dökülmesinin Çaresi
Dizde Sıvı (Su) Bitmesi
HİPERMETROP NEDİR? NEDENLERİ VE TEDAVİSİ NASILDIR?
Traksiyon Ateli Nasıl Uygulanır
Kalp Krizinde İlk Yardım Nasıl Yapılır?
İÇTİĞİNİZ SUYUN PH DEĞERİ YÜKSEK OLMALI
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.