Soğan – sarımsak: Birçok faydası bilinen bu besinler; Mide, prostat, yemek borusu kanserlerine karşı bire birdir. Kalp hastalığı riskini ise azaltmaktadır.
Yaban mersini: Kan dolaşımını güçlendiren bu meyve şifalı bitkilerin en iyileri arasındadır. Kan dolaşımına bağlı birçok hastalıkla etkin mücadele yaban mersini olmadan eksik kalır desek yeridir. Fasulye: Kiloyu dengeleyip, kan şekerini düzenliyor. Kolon kanseri ve kalp hastalığından koruyor. İçerdiği lifler sayesinde, uzun ve sağlıklı yaşamın bir parçasıdır.
Somon: Daha geç yaşlanmak isteyenler mutlaka bolca somon tüketin. Yapısında bulunan Omega–3 beyni ve kalbi korur. Ruh halini dengeler ve kan şekerini düzenler.
Süt: Vitamin, mineral ve yararlı bakteriler bakımından zengin olan süt, Özellikle 35 yaşını geçmiş bayanlara tavsiye edilmektedir. Yıllar sonra gelecek menopoz dönemi için iyi bir hazırlık süt sayesinde mümkündür.
Fındık- fıstık: Haftada 5 kez tüketmek kalp krizi ve kalp hastalığı riskini yüzde 30–50 arasında azaltıyor. Her gün için 25 gramlık, badem, ceviz, fıstık, fındık yeterlidir. Cinsel isteği kadın ve erkekte artıran etkilerine dikkat etmelisiniz.
Kırmızı et: İşlemden geçirilmemiş kırmızı et, Omega–3 bakımından zengindir. Özellikle meralarda yetişen hayvanlardan elde edilen etten, makul miktarda tüketildiğinde kanserden koruyor. Protein ve B12 vitamini kaynağı.
Yumurta: Doğanın en kusursuz yiyeceği olarak tanımlanıyor. Protein bakımından zengin ama kalorisi düşüktür. Beyni korur ve göz sağlığını güçlendirir.
Brokoli: Hiç bir sözün anlamı yoktur. Brokoli hayatınızda iyi yer etmişse gerçekten şanslılar arasındasınızdır. Tüm kanser risklerini azaltır. Mineral ve vitamin oranları çok yüksektir. Ayrıca vücudu toksinlerden arındıran kimyasallara sahiptir. Brokoli, kabak, Brüksel lahanası, karalhana gibi sebzeler, kanser riskini azaltmaya yardımcı olan indol isimli bitki kimyasalları içeriyor.
Elma: Akciğer kanseri, astım ve diyabete karşı korur. Kemik güçlendiren K vitamini içerir. Yemeklerden 30 dakika önce tüketildiğinde iştahı bastırmaya yardımcı olur. Diğer yönden içerdiği asitler yardımıyla ağız içerisinde doğal bir anti mikrobik etkiye sahiptir.
Nar: Antioksidanlar bakımından zengindir. Kan basıncını dengeler, damarları korur ve tümörlerin büyümesini engeller.
Yeşil çay: Dünyada sudan sonra en çok tüketilen içecek olan çayın değişik formları (siyah, beyaz, yeşil, Çin çayı gibi) anti oksidanlar ve ilthap engelleyiciler içeriyor. Yeşil çay gibi bazı türleri ise, kansere karşı etkili olan katesin isimli bitki kimyasalları içeriyor. Mesane, kolon, nefes borusu, pankreas, rektum ve mide kanserlerine yakalanma riskini azaltıyor. Kilo kontrolünü kolaylaştırıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Anne ve anne adaylarına beslenme uyarıları
Ev Kazaları
Kekemelik
Kan Proteinlerinin Yüksek Olması
Menenjit
Mide Yanması
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.