Beslenme Programı Seçimi

Kilo vermek için özen göstermeniz gereken birden fazla ayrıntı bulunmaktadır. Özellikle bunlardan bir tanesi doğru bir beslenme programını seçmektir. Seçtiğiniz diyetin etkili ve işe yarar olması için önünüze gelen diyet listesini değilde sizin vücudunuza en iyi gelecek diyet listesini seçmenizde büyük yarar vardır. Bu yüzden uzmanların tavsiye ettiği ilk yöntem, internette veya kitap şeklinde bulunan popüler diyetler yerine kişiye özel olarak uzman diyetisyenlerin hazırladığı diyetleri uygulamaktır. Bu sayede vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineraller doğru bir biçimde saptanır ve uygulanacak diyet daha etkili sonuçlar vermeye yardımcı olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Beslenme programı seçiminde eğer uzman bir diyetisyenden yardım almıyorsak ve kendi diyetimizi kendimiz seçeceksek ilk atmamız gereken adım kan testi yaptırmaktır. Testin sonucunda gelen değerlere göre uygun bir beslenme programı seçilmelidir. Özellikle kan testinde kendini gösterebilecek diyabet veya tiroid beziyle ilgili rahatsızlıklar, beslenme programı seçiminde kesinlikle dikkate alınması gereken durumlardır. Herkesin uyguladığı diyetler kişiden kişiye farklılık gösterebileceği asla unutulmamalıdır. Bunun dışında özellikle günümüzde yaygın bir şekilde yapılan şok diyetler ve ünlülerin yapmış olduğu bazı şok etkisine sahip diyetler eğer bir uzman hekim eşliğinde uygulanmayacaksa yapılmamalıdır. Bu diyetlerin arka planında mutlaka bir gelir elde etmek isteyen kişiler olacağından gereksiz yere sağlığınızı tehlikeye atmamalı ve eğer yapacaksanız mutlaka doktor kontrolünde onun direktiflerine uyarak yapmanız tavsiye edilmektedir. Özellikle bu tip diyetleri uygulamadan önce çeşitli internet sitelerinden daha önceden bu diyeti yapmış ve başarılı olmuş kişilerle sohbet etmek sizin fikir almanız açısından oldukça yararlı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Uygun bir beslenme programı seçerken uzmanların altını çizdiği bir başka nokta ise içerdiği ana ve ara öğün sayısıdır. Buna göre sağlıklı bir diyet listesinde mutlaka en az üç ana ve üç ara öğün bulunması gerekmektedir. Bunun dışında programda eğer light yani diyet ürünler yer alacaksa mutlaka içerisinde doymuş yağ olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Sağlıklı Bir Beslenme Programı Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı olan bir diyet kesinlikle güvenilir olmalıdır, hedefi şok diyetler gibi kısa sürede çok kilo vermek değil, uzun vade de yavaş yavaş olsa da sağlıklı bir şekilde kişiyi zayıflatmalıdır. Beslenme programı kesinlikle tek tip olmamalıdır ve vücudun ihtiyacı olan tüm mineralleri ve vitaminleri içerisinde bulundurmalıdır. İnternette olan diyetler ortalamalar üzerinden hesaplandığı için gün içerisinde verilen kalori miktarlarında bünyeden bünyeye farklılıklar olacağı hiçbir zaman unutulmamalıdır. Hedefiniz belirli bir miktarda kilo vermekse mutlaka uzman bir diyetisyen eşliğinde zayıflamaya çalışılmalıdır. Gerçekleştirdiğiniz diyetin ardından mutlaka verdiğiniz kiloları geri almamak için belli bir süre kontrol diyeti yapılması gereklidir. Kilo verdikten sonra diyet esnasında uyguladığınız beslenme programı bir yaşam felsefesi haline geldiği taktirde ömrünüzün sonuna kadar formunuzu rahatlıkla koruyabilirsiniz. Düzenli spor zayıflamak için çok önemli bir etken olsa da sağlık içinde sürekli yaşamınızda yer alması gereken bir etkinliktir. Bu yüzden kilo verdikten sonra asla spor bırakılmamalıdır. Diyete başlamadan önce gerekli testlerin dışında mutlaka diyet sonrasında da çeşitli testler gerçekleştirilmelidir.

Yaptığınız beslenme programında mutlaka bol miktarda proteinin yanı sıra sebze, meyve, vitamin ve mineraller bakımından zengin olmalıdır. Beslenme piramidine mutlaka göz atılmalı ve ona göre vücudun temel ihtiyaçları karşılanmalıdır. Baklagil ve karbonhidratlar az olacak şekilde mutlaka alınmalıdır, hiçbir zaman diyet esnasında tamamen kesilmemelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çikolata'dan Sonra Deri Kabarcığı Olur Mu?
Kilo Verdiren Vitaminler
Vücudunuzu Zehirlerden Arındırmanın 10 Yolu
Çikolata ve Kafein İlişkisi
Şeftali Neye İyi Gelir
Yer elmasının faydaları nelerdir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.