Sağlıklı Beslenme Programı

Zayıflamak isteyen kişiler verdikleri kiloları sonradan tekrar almamak için mümkün olduğunca şok diyetlerden uzak durması gerekmektedir. Çünkü bu diyetler hem vücut için çok sağlıklı değil hem de anlık olarak çok iyi bir etki etse de uzun vadede başarılı sonuçlar sağlamamaktadır. Bu yüzden mutlaka uzman hekimler tarafından onaylanmış hatta mümkünse kişiye özel diyet programlarının tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Vücudunuzun eksiklerini ve fazlalıklarını doğru bir şekilde belirledikten sonra nokta atışı şeklinde hazırlanacak beslenme programları sayesinde sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Üstelik bu şekilde kaybettiğiniz kiloları geri alma şansınız da oldukça minumum seviyededir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlıklı bir beslenme programı hazırlamak ve düzenli bir şekilde spor yapmak sizin zayıflama konusunda koyacağınız hedeflere birer birer ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca sağlıklı besinleri tüketmeyi bir zayıflama programı değilde yaşam stili haline getirirseniz bu hem ileri dönemlerde hastalıklardan korunmanıza yardımcı olacak hem de yaşamınızın daha uzun sürmesini sağlayacaktır. Belirlediğiniz bir takım meyve ve sebzeleri tüketmek hem kilo vermek için hem de sağlıklı bir yaşam sürdürmeniz için oldukça faydalı olacaktır.

Zayıflamaya çalışan bayanların en çok sorunla karşılaştıkları bölge hiç kuşkusuz karın ve bel bölgeleridir. Bu bölgede daha önceden kendisine yer edinmiş olan yağlar çok kolay bir şekilde erimez. Burada bulunan yağları eritmeniz için normalden daha fazla efor harcamanız gerekmektedir. Bu bölgedeki yağları eritmek için internette bölgesel zayıflama adı altında bir çok video bulunmaktadır. Bu videolarda günlük olarak yapmanız gereken egzersizleri bulabilir ve günlük kalori hesabı tutarak istenmeyen göbek ve bel bölgesi yağlarından kurtulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Uyguladığınız diyet programında mümkün olduğunca az yağ içeren besinleri tercih etmekte oldukça faydalı bir tercih olacaktır. Özellikle siz fark etmeden içerisinde yağ bulunan süt ve peynir gibi süt ürünlerinin tercihini yaparken mümkün olduğunca az yağlı veya hiç yağ içermeyen ürünlerin tercih edilmesi uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

Tüm bunların dışında sağlıklı bir beslenme programında dikkat edilmesi gereken başka bir besin şekerdir. Şeker vücut için gerekli bir besin olsa da mümkün olduğu kadar az alınması tavsiye edilmektedir. Meyveler aracılığıyla alacağınız şekerler sağlıklı ve kilo yapmayacağından dolayı şeker ihtiyacınızı meyvelerle rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Düzenli ve aksatmadan yapacağınız egzersiz programı sayesinde kilo verme amacınıza oldukça yardımcı olacaktır. Her gün mutlaka en az yarım saat yürüyüş yapmaya özen gösterin. Tüm kas gruplarınızın çalışacağı ve güçlenebileceği sporları yapmaya dikkat edin. Eğer imkanınız varsa bu konuda yüzme sporu oldukça faydalı olacaktır. Kaslar ne kadar kuvvetli olursa yağ yakım hızı o kadar kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Sağlıklı besinleri tüketerek ve düzenli egzersiz yaparak kendinizi gerek fiziksel gerekse psikolojik olarak daha zinde hissedersiniz. Eğer zayıflamak istiyorsanız moralde oldukça önemli bir faktördür. Kişi tartıldığı zaman kilo verdiğini gördüğü zaman moral ve motivasyonu en üst seviyeye çıkar. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta; her diyetin bazı dönemlerde vücudu dinlenme evresine aldığıdır. Bu dinlenme evresinde kilo verilmediği için kişiler motivasyonunu kaybetmekte ve diyete son vermektedir. Fakat bu dönem geçici bir durumdur ve diyete devam edildiği taktirde tekrardan düzenli bir şekilde kilo vermeye devam edileceği de asla unutulmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
ikballe şifalı bitkiler
Alkali Beslenme Neden Önemli
Kabağın faydaları nelerdir
Muz Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?
Çikolata ve Kafein İlişkisi
Hileli sucuk ve peynir markaları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.