Bazen insanların aldıkları besinler, bedenlerinin gereksinimleriyle hiçbir ilgisi olmayan geleneklerden ve dinsel yasaklardan etkilenir. Sözgelimi, pek ok insan şekerin tadını sevdiğinde kötü sonuçlarını bilebile çok miktarda yer. Tırtıl ve sığır etinin, besleyici değerleri yüksek, proteinden zengin besinler olmasına karışın, Avrupalılıların çoğu tırtıla, dindar Hintlililerde sığır etine dokunmazlar. Sadece kıtlık gibi olağanüstü durumlar, insanların bu tutumlarını değiştirebilir. Bünyesel özellikler de beslenmeyi etkileyebilir.: buğday, ve buğdaydan yapılan yiyecekler çöl yak hastalığını olan insanlar için zehirleyicidir. Asya ve Afrika’nın bazı bölgelerinde yaşayan erişkin insanlar oldukça sağlıklı olmalarına karşın sütü sindiremezler.

Sponsorlu Bağlantılar

Yemek yendiğinde, soğurularak bedene giren besinlerin oranı kısmen sindirimin yeterli olmasına bağlıdır. Sıkıntı, keder, bezginlik yada tedirginlik gibi, ruhsal etkenler, sindirimin etkinliğini azaltır, rahat ve dingin bir ortam sindirimin etkinliğini artırır.. Ayrıca sindirim, yemek zevkle yenince daha düzenli olur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Eklem Ağrıları
Ayak Bileğinde Yumru, Kitle, Beze, Şişlik
Manyetik Alanın Zararları
14 günde diyet
Adet kanaması ve spor
Sırt Ağrıları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.