SAĞLIKLI BİR YAŞAM ŞEKLİSağlıklı Bir Yaşam Şekli

Sağlıklı bir yaşam için, besleyici yemek yeme ve düzenli egzersiz yapılacak şeylerin en önemlileri arasında yer alır. Fakat bunların dışında diğer alışkanlıkların geliştirilmesi de kendinizi iyi hissetmenizi yardımcı olur ve bu sayede uzun bir hayata kavuşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İŞTE YAPILACAK ŞEYLER LİSTESİ !!!

*** Meyve, sebze ve tam tahıllı yiyeceklerden oluşan dengeli bir diyet tercih edilmelidir. Şeker ve tuz yüklü sağlıksız gıdaların yanı sıra doymuş ve trans yağ gibi sağlıksız yağ alımını sınırlamanız gereklidir.

*** Günlük olarak ağırlık, bisiklet yada yüzme gibi fiziksel aktivitelerde bulunun.  Bunun için bir spor salonuna yazılıp yeteri kadar makine ile çalışabilirsiniz.

*** Beden ve zihin dinlenmesi önemli bir unsurdur. Bu yüzden yeterli uyku aldığınızdan emin olunuz. Çok az uyku kaza riskini artırır.

*** Tütün ürünleri kullanmayın. Bunlar çeşitli kanserler, kalp hastalığı ve solunum hastalıkları gibi ciddi, hayatı tehdit eden koşullar ile bağlantılı maddelerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

*** Yasadışı uyuşturucu yada ilaç kullanmayın. Onlar kişinin yeterliliklerini bozar, karar verme yeteneğini etkiler ve hepatit ve HIV / AIDS gibi ciddi sorunlara neden olabilir. Tekrarlanan kullanım bağımlılığa neden olabilir.

*** Hiç değilse, çok fazla alkol içmeyin. Kendinize alkol konusunda müsamaha göstermeyin. Alkol kullanımı düşünme yeteneğini etkiler ve kaza riskini artırır. Aynı zamanda karaciğer yetmezliği de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden fiziksel sorunlara neden olabilir.

*** Düzenli olarak bir doktora görünün. Yapacağınız yıllık kontroller varsa bir sorununuz ciddi hale gelmeden yıllık bunu tespit edebilirsiniz. Kadınlar jinekolojik ve mamogram muayenelerini yaptırmaları önemlidir. Bugüne kadar çocukların aşılarının yaptırılması da suçiçeği ve kızamık gibi bazı hastalıkların önlenmesine yardımcı olabilir.

*** Araç kullanırken emniyet kemeri ve kask gibi güvenlik elemanlarını kullanın.

*** Stresi yok etme amacı ile gündelik hayatın baskıları ile başa çıkmaya yardımcı olabilecek bir şey bulun. Derin nefes alma-verme, egzersiz, meditasyon, bir hobi, dini vecibelerin yerine getirilmesi vs. sizin için doğru seçimdir.

*** Aile, arkadaşlar veya iş arkadaşları ile birlikte olmak, bu kişilerle zaman geçirmek sosyal olmanızı sağlayacaktır. Sosyal olmanız ise sizin daha iyi günler geçirmenizi, stresten uzak kalmanızı ve bu da sağlıklı bir yaşam geçirmenizi destekleyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
El Kireçlenmesi Nedir? Nasıl oluşur? Tedavisi Nedir?
Beslenme Kılavuzu
Böbrek Enfeksiyonu
Civanperçemi
Eski ve Yeni Oluşmuş Akne İzleri Nasıl Geçer
Yoga ve sauna
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.