Çoğu diyet yöntemi veya ilaç sizi bir ayda mucizevi şekilde zayıflatacağına inandırır. Oysa doktorlara göre bir insanın bir haftada vermesi gereken maksimum kilo 1 kilodan fazla değildir. Haftada 1 kilodan fazla zayıflamak sağlığınızı tehlikeye atar. Aslında kilo vermek için karmaşık kalori hesaplarına, anlaşılması zor formüllere ihtiyaç yoktur. Yapılması gereken tek şey günlük alınan kalori ortalamasını hesaplayıp, harcadığınız kalorinin bundan fazla olmasını sağlamaktır. Tükettiğiniz fazla kalori yakarsanız yağ stoklarınız erimeye başlar ve zayıflarsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlıklı Kilo Kontrolü

Kilo kontrolü için ilk adım vücutta ve beyinde başlar. Zayıflamaya karar verilir ve bu inanç doğrultusunda devam edilir. Arada fazla öğünler, kendinizi ödüllendirmeler olabilir. Bu tip durumlar olağandır ancak dozunu kaçırmamak gerekir. Eğer kendinizi ödüllendirme biçiminizi doğru belirler ve bu duruma uyarsanız beyin sizi kilo konusunda zorlamayacaktır. Eğer sürekli diyetinizi düşünür, zayıflayıp zayıflamadığınıza bakmak için tartıya çıkarsanız psikolojik olarak zayıflama gücünüz düşer. Yapmanız gereken en önemli şey iradeli olmak ancak sürekli de diyeti ve yediklerinizi düşünmemektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Zayıflamaya Başlarken Bir Pano Hazırlayın
Ece erken nasıl formda kalıyor
kilo vermenin kuralları
Çikolata ile zayıflama kilo verme yöntemi
Neden Zayıflayamıyorum?
acil zayıflama reçetesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.