SAĞLIKLI KİRPİKLER İÇİN ONLARI BESLEYİN
Kirpikler kadın simasının en değerli parçasıdır. Bu parçanın bakımının yapılması kadar beslenmesi de can alıcı noktalardan birisidir. Gözü toz, ter ve aşırı ışıktan koruyan kirpiklerin sağlıklı olması için sadece beslenmenin yeterli olmayacağını bilmeniz gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konuda kuralına uygun olarak temizliğinin yapılması beslenmesi kadar önemlidir. Peki, neden kirpiklerin beslenmesi gereklidir? Her vücut organımız gibi kirpiklerimizin de beslenmesi gerekir. Nasıl ki olası bir damar tıkanıklığı sonucu damarın ulaştığı organın hayatı tehliye giriyor ve çalışmasında arızalar oluşuyorsa benzer şekilde aynı şeyi kirpikler için de söyleyebiliriz.

Kirpiklerin beslenemediği durumlarda, onlarda kırılmalar, dökülmeler veya dilediğiniz kadar sık dizilmemeleri mevzu bahis olur. Bu da sanırım hiçbir kadının istemeyeceği bir durumdur. Buna ek olarak kısa kirpiklerden şikayeti olan ve güzelliklerine düşkün olan bayanlar için de kirpiklerin beslenmesi olmazsa olmaz şartlardandır.

Saçlara yapılan bakım gibi kirpiklerin bakımına da özen gösterilmesi gerekir. kirpikler gerek gündelik hayat şartlarında toz ve dumana maruziyet gerekse de makyaj malzemelerinin yıpratıcı etkisi nedeni ile güçsüzleşebilir ve bakıma ihtiyacı olur. Öncelikli olarak kirpiklerinizin hakettiği temizlik anlayışını sağlayabilmeli ve daha sonra onları besleyici ürünlerle takviye etmelisiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj temizliğinde yağlı ürünler kullanılırsa kirpiklere fazla yüklenilmemiş olur. Yanlış hareketleri de uygulamaya gerek kalmaz. O yüzden yağlı makyaj ürünlerin kullanılması tercih edilmelidir.

Kirpiklere temizlik yapıldıktan sonra sıra kirpik bakımına geliyor. Haftada 3 kez zeytinyağı, hint yağı, badem yağı, kakao yağıyla yapılacak olan bakımlar kirpiklerin beslenip nemlenmesini sağlar. Bunları da kulak pamuğuyla kirpik diplerine yumuşak dokunuşlarla bu yağlar uygulanmalıdır. Göze kaçırılmamasına özen gösteriniz. Uygulamadan sonra gözde kalan fazlalıkları da kağıt mendille aldıktan sonra işlem tamamlanır. Bu aşamalar günlük bakım olarak uygulandığında kirpiklerinizde çok daha sağlıklı bir görüntü olacaktır.

Bu yağlar kirpiklerinizin doğal bakım kaynağıdır. Bu doğal yağlar sayesinde kirpikleriniz daha gür, daha uzun ve daha az kırılgan olacaktır. Vücudunuzun normal işlevselliği olan dökülen kirpiklerinizin yerine yenilerinin çıkmasını sağlar. Bu bakım yağlarını ayrıca cilt için de kullanabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Lazer İle Cilt Yenileme
İstenmeyen Tüyler
Kaş Arası Çizgiler Kırışıklıklar
Hindistan Cevizi Yağı İle Vücut Nemlendirme
Cilt Güzelliği İçin Parlak Fikirler
Kırışıklık Gidermek İçin Savaşan Besinler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.