Parlak saçlar, sağlıklı bir vücudun görünen kanıtlarından birisidir. Her insan bundan dolayı kendi görünümünü tamamlayan saçlarının parlak ve sağlıklı görünmesini ister. Yazımızda parlak saçlara sahip olmanın bir kaç kolay yolunu vereceğiz. Dikkatli ve sürekli uygulandığında harika sonuçlar alabileceğiniz yöntemler için…

Soğuk Su:

En az haftada 3 kere saçlarınızı yıkayın. Bu aslında 3 den fazla da olabilir ancak biz asgarisini vermeyi uygun bulduk. Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyunu soğuk sudan seçerseniz saçlarınız. Parlak bir görünüm alacaktır. Soğuk suyun saçlara parlak bir görünüm kazandırmasının nedeni saçların mikroskobik kırıklarının kendine gelmesini sağlamasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Şampuan:

Saçlarınız doğal ya da doğal olmayan etkilerden dolayı gün boyu hırpalanır. Birde belli aralıklarla yapılan fön, boya, röfle, ısıt-soğut gibi saç bakım çalışmaları buna eklendiğinde iş içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu durumda saçlarınızı gerçekten kurtaracak en önemli etken şüphesiz ki iyi seçilmiş bir şampuandır. Kullandığınız şampuanın saçlarınıza uygun olup olmadığını bir kaç yol izleyerek anlayabilirsiniz. Örneğin saçlarınızı yıkadığınız gün içerisinde sıkça kontrol edin. Saçınıza uygun olmayan şampuanlar saçlarınızı matlaştıracak ve kolay şekil almasını önleyecektir. Diğer yandan artan uç kırıkları da uygun olmayan bir şampuanın yan etkilerinden birisidir. Saç şekliniz ve saçınızın genetik karakterleri de şampuan seçiminize etki eden bir faktördür. En iyisi bir uzmana danışmak ve nasıl bir şampuan kullanmanız gerektiğine bu uzmanla birlikte karar vermektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Dengeli Beslenme:

Saçınız vücudunuzun bir parçasıdır ve dolayısıyla vücudunuzla ilgili her şeyden doğrudan etkilenecektir.  İşte burada yediğiniz içtiğiniz besinler ve destek gıdalar devreye girer.  Sağlıklı ve parlak saçlar için bizim sizlere tavsiyemiz; temel yağlar, vitaminler ve mineraller açısından dengeli beslenmenizdir. Özellikle E vitamini açısından zengin fındık, zeytin, ıspanak, kuşkonmaz, yeşil yapraklı sebzeler gibi besinler sağlıklı ve parlak saçlar için olmazsa olmazlardandır.

Saçları fırçalama:

Fırça saç derisine işleyen iyi bir masaj aletidir. Fırçalanan saçların sağlıklı olması kaçınılmazdır. Bunun nedeni masaj yapılan saç derisinde kan akımının kuvvetlenmesi ve saç diplerini bu kanın daha iyi besleyebilmesidir. Gün başlamadan evvel fırçalanan saçlar doğal parlaklığını ve sağlıklı yapısını kısa sürede kazanır. Saç fırçalarken dikkat edeceğiniz husus saçları diplerinden uçlarına kadar fırçalamak ve fırçayı mutlaka saç derisine değdirmektir. (Saç derisine değen fırça buraya masaj yapmanın yanında buradan aldığı doğal vücut yağını da saçların ucuna kadar taşır) Saç fırçası seçerken dikkat edeceğiniz husus ise saç fırçasının ucuz ve kalitesiz mamullerden olmamasıdır. Yumuşak kıllı fırçalar her zaman için iyi sonuç verecek seçimlerdendir.

Sirke:

Evet, yanlış okumuyorsunuz. Sirke kullanmak saçlarda harikalar meydana getiren bir uygulamadır. Özellikle yıkadıktan sonra mutlaka saçlarınızı sirkelemenizi tavsiye ediyoruz. Bir sprey şişesine koyacağınız sirke ile saçlarınızı özellikle yıkadıktan sonra henüz ıslakken bolca sirkeleyiniz ve böylece bir kaç dakika bekleyiniz. Sonra sabun veya şampuan kullanmadan bol su ile durulayınız. Haftada 2 kere tekrarlayacağınız bu uygulamadan sonra saçlarınızın gerçekten parladığını ve canlandığını göreceksiniz.

Zeytin Yağı:

15 günde 1 kere yapacağınız uygulamada ellerinizin ayasına aldığınız zeytinyağını saçlarınıza sürünüz ve parmaklarınızın ucuyla saç derinizin de bu zeytinyağını iyice yemesini sağlayınız. Bu şekilde 15-20 dakika bekleyiniz ardından  “tercihen” saçlarınızı yıkayınız. Zeytinyağı mükemmel bir doğal besleyicidir. Etkileri kanıtlanmış olan bu kürü tercihen ayda bir kere de yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Selime

    Kırık ve yıpranmış veya dökülen saçları liquid keratin serumdan başka bir şey düzeltemiyor. benım tavsıyem keratinbakim.com dan ürün alın derim hepsi doğal ve güzel.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sağlıklı Cilt İçin Yapılması gerekenler
Yüz ve Vücut İçin Cilt Tazeleme
Şeker Kullanarak Ölü Cildi Temizleme
Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir
Cildinizi Nasıl Gençleştirebilirsiniz
Kırışıklık Maskesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.