SAĞLIKLI YİYECEKLERLE  KİLO VERMESağlıklı Yiyeceklerle Kilo Verme

Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmenin en iyi yolu doğal ve doğala en yakın besinleri tüketmektir. Paketlenmiş gıdalar, fastfood ve abur cuburlar işlenmiş besin maddeleri olduğu için yüksek miktarda kimyasal madde, koruyucu ve sodyum içerir. Ve genellikle doymuş yağ ve şeker kullanılarak paketleme yapılır. Amaç kilo vermek olduğunda insanlar genellikle yedikleri şeylerin miktarına odaklanırlar. Ancak önemli olan miktardan çok tükettiğiniz besinlerin kalitesi ve çeşididir. İstenilen miktarda kilo verebilmek diyetinizdeki besin maddelerinin kaliteli ve sağlıklı olması kadar yeterli miktarda alınmasına da bağlıdır. Dikkat etmeniz gereken adımlar aşağıda verilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

1. Haşlanmış patates gibi sağlıklı karbonhidratları tüketin. Doğru karbonhidratlarla beslenmek önemlidir. Tam tahıl, tam buğday makarna, esmer pirinç, patates, buğday unu, %100 buğday ekmeği, fasulye, baklagiller, dut, elma, karpuz gibi meyveler ve taze sebzelerin hepsi doğal karbonhidratlardır. İşlenmemiş karbonhidratlar oldukları için doğal besin değerleri yüksektir ve bol miktarda lif içerirler. Ayrıca kan şekerinizi ani olarak yükselmezler ve yağ olarak depolanmadıkları için size bol enerji verir.

 2. Abur cubur yemekten vazgeçin. Doğru proteinlerle beslenmek önemlidir. Karbonhidratlar yerine proteinleri daha çok tercih etmelisiniz. Ancak bazı proteinler çok miktarda doymuş hayvansal yağları içerdiğinden bu gibi proteinlerden uzak durmalısınız. Tavuk göğüs eti, hindi göğüs eti, yağsız biftek ve deniz ürünleri gibi yağsız proteinleri tüketin. Yumurta akı ve beyaz peynir de protein bakımından zengin besinlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

3. Doğru yağlarla beslenmek önemlidir. Mümkün olduğunca zeytinyağı, keten tohumu yağı, avokado, ceviz ve badem yağı gibi az doymuş yağları tercih edin. Bu yağları menünüze daha fazla eklemeye çalışın.

Sağlıklı Gıdalar Zayıflama4. Nefesinizin güzel kokması için şeker ve kalori içeren gazlı içeceklerden ve meyve sularından uzak durun. Soğuk su metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olur. Bu nedenle oda sıcaklığındaki suyu içmek yerine soğuk su içmelisiniz. Bunu yaparken de boğazlarınızın şişmemesi konusunda ölçülü davranmaya çalışın.

5. Hayatınızın en sağlıklı günüymüş gibi yaşayın. Süt ürünlerini tercih ederken az şekerli, az yağlı ya da yağsız olanlarını tercih etmek sağlığınız açısından önemlidir.( yağsız süt, az yağlı peynir, az şekerli yoğurt)

6. En kaliteli besinleri yiyerek zayıflayın. Şekeri hayatınızdan çıkarın. Mümkün olduğunca yemeklerinize şeker ilavesi yapmayın. Şeker yerine doğal bal ve akçaağaç şurubu kullanın.

7. Tuzu hayatınızdan çıkarın. Yemeklerinizi tuz ilave etmeden tüketin. İşlenmiş gıdalardan ve kızartmalardan uzak durun. Tuz ekstradan vücudunuzda daha fazla su tutulumuna neden olacaktır.

8. Yemeklerinizi tatlandırmak için baharat kullanın. Kırmızı toz biber, zencefil, tarçın, maydanoz ve sarımsak hem doğaldır hem de yemeklerinize harika lezzetler katar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Beyaz Kepekli Ekmek
Marulun faydaları nelerdir
Şekerli İçeceklerden Uzak Durun
Çok Fazla Karpuz Yemenin Zararları
Kan Yapan Besinler
Çikolatada yüksek miktarda enerji bulunmaktadır.
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.