Sağlıksız Gıda Markaları

Bilindiği gibi 17 aralık 2011 tarihinden beri Sağlıksız, taklit ve tağşiş gıdalar ve bu gıdaları üreten firmalar tarım bakanlığının resmi internet sitesinde halka duyuruluyor.  Bu sayfada biz de güncel duyuruları yayınlayarak gıda yüzsüzlerini kamuoyuna duyurma yoluna gideceğiz.

Zira halka sağlıksız gıdalar yediren ya da çeşitli yollara başvurmak suretiyle halkı kandıran firmalar ve ürettiği ürün adlarının daha geniş kitlelere duyurulması neticesinde kamuoyunda bir bilincin oluşmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Bu uğraşlar sonucunda ise diğer gıda firmalarının yanlış yola sapmalarını önlemeyi umuyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda taklit ve tağşiş yaptığı kesinleşen firmaların bir listesi var.

Elmalı Çiftliği Süt Ürünleri Gıda San. Tic. Ltd. Şti. ANTALYA şirketi çıkartmış olduğu geleneksel tere yağı mamülüne bitkisel yağ katmıştır.  Bu ürünlerin pari- serisi 1/19.07.2012 ve 01/22.07.2012

Akdeniz Süt Ürn. ve Gıda San. Tic. Tur. Ltd. Şti. ANTALYA şirketi Akdeniz marka homojenize yoğurt ürününe bitkisel yağ ve jelatin katmıştır.

Onurtur Ak. İnş. Nak. Tur. San. Tic. Ltd. Şti. MARDİN şirketi  Onurköy marka yoğurt ürününe bitkisel yağ katmıştır.

Mutlu Tolga Gıda İnş. Petrol Turizm Tarım Hay. Orman Ürün. San. ve Tic. Ltd.Şti.  AFYONKARAHİSAR şirketi Ilgaz Yayalası markalı yağlı tulum peyniri ürününe bitkisel yağ ve nişasta katmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Güldemce Gıda İnş. Oto. San. Tic. Ltd. Şti. KONYA şirketi bacanaklar güldem süt markalı yağlı eritme peyniri ürününe bitkisel yağ katmıştır.

Nurs Lokman Hekim Gıda Tarım Bitki Med. San. Tic. Ltd. Şti Yüreğir/ADANA şirketi Balderesi markalı Süzme çiçek balı ürününe şeker ve şeker türevleri katmıştır.

Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş Kemalpaşa/İZMİR şirketi PINAR markalı uzun soyulmuş sosis (%100 dana eti) ürününe kanatlı eti katmıştır.

Özok Gıda Salihli MANİSAşirketi Salihli özok markalı Isıl İşlem Görmüş Sucuk Benzeri Ürüne   (Dana eti) Kanatlı Eti katmıştır. 

Yukarıdaki şirketlerin ürünlerinde sağlıksız koşullardan bahsedilmemektedir. Yukarıdaki şirketlerin ürünleri müşteriyi yanıltıcı bilgi içermektedir. 

Aliçler SucukErenler/SAKARYA şirketi Nazifler markalı Isıl İşlem Görmüş Sucuk Benzeri Ürününe   (% 100 Dana) Tek Tırnaklı Eti  (At Eti, Eşek Eti Tespiti) katmıştır.

Çiftarslanlı Et ve Et ÜrünleriAFYONKARAHİSAR şirketi ÇİFTARSLANLI markalı Isıl İşlem Görmüş Sucuk Benzeri Ürününe  (%100 Dana)  Tek Tırnaklı Eti (At Eti, Eşek Eti) Kanatlı Eti katmıştır.

Milenyum Pide Pizza Kebap Salonu Bornova /İZMİR şirketi Milenyum Pide de Kıymalı pideleri Domuz Etinden Yapmıştır. 20.04.2012 de Aynı şirketin kuşbaşılı pide ürününde de domuz eti tespit edilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Alkol Tansiyonu Nasıl Etkiler?
Emes Nedir
Magnezyumun Faydaları
REİSHİ MANTARI (ÖLÜMSÜZLÜK MANTARI)
Ayurveda Nedir?
Sırtta Spazm Neden Olur
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.