SAKIZ ÇİĞNEMEK ZAYIFLATIR MISakız Çiğnemek Zayıflatır mı

Sakız çiğnemek kilo vermeye doğrudan katkı sağlamasa da dolaylı yoldan enerji kaybını artırarak kilo vermenize bir nebze olsun faydası olabilir. Rhode Island Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada sakız çiğneyen insanlarda çiğnemeyenlere göre yaklaşık % 5 daha fazla kalori yakılır. Bunun yanı sıra çalışmaya katılan katılımcıların açlıklarını gidermeye yardımcı olduğu ortaya konulmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Louisiana State Üniversitesi’nden bir başka çalışmada ise sakız çiğnemenin iştah kontrol ettiği, katılımcıların yaklaşık günlük 40 kalori daha az kalori almalarını sağladığı ve aperatif isteği de azalttığı tespit edilmiştir.

Kilo vermede sadece sakıza güvenilmemeli, yanı sıra egzersiz ve diğer kilo verme takviyelerinin de yapılması gerekmektedir.

NOT: Sakız çiğnerken yada tercih ederken sakızınızın şekeriz olmasına özen gösterin.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
zayıflatan yiyecekler
Vücut tipine göre zayıflama
Zayıflamak İçin Ne Kadar Yeşil Çay İçilmeli
Nar hapı şikayet yorumları
Basit ve Pratik Kilo Verme Yolları
Adım adım zayıflama
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.