SARIMSAK KAPSÜLÜ
Sarımsak yemeden veya kokusundan hoşlanmayanlara müjde. Sarımsağın faydalarını duyuyorsunuz fakat yiyemiyorsanız, oysa ki sağlığınızdan da ödün vermek istemiyorsunuz. Bunun çözümü artık yanınızda dahi taşıyabileceğiniz ve kullanım kolaylığı olan sarımsak tabletlerinde.

Sarımsak tabletlerinin yetişkinler için günde 1–3 kapsül alınması önerilmektedir. Kapsüllerin yemeklerden 20 dakika önce bol su ile alınması yerinde olacaktır. Kapsüllerin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Fakat gebe, emzikli kadınların ve 12 yaş altındaki çocukların kullanması önerilmez.

Sponsorlu Bağlantılar

GENEL BİLGİLER
Bilimsel adı Allium sativum olan bitkiden elde edilen kapsüller sarımsağın sağladığı tüm yararı sağlamaktadır. Sarımsakta 33 çeşit kükürt bileşiği, 17 çeşit aminoasit, germanyum, kalsiyum, magnezyum, potasyum, selenyum, çinko, fosfor ve demir, A, B1, E ve C vitaminleri bulunmaktadır.

İçeriğindeki eterli uçucu yağ (allin, allicin, ajoen) , scordein, selen ihtiva etmekte ayrıca allil disülfür bulunmaktadır.

FAYDALARI NELERDİR?

  • Diyet yapmadan zayıflamanıza yardımcı olur.
  • Kan şekerini düzenler.
  • Kolesterolü düşürür.
  • Kalp krizi riskini düşürür. Almanya’daki bir araştırmada, enfarktüs geçirmiş 220 hastaya her gün uygun dozda sarımsak içeren tablet verilmiş ve 4 yılın sonunda bu kontrol grubundaki kişilerin ikinci bir enfarktüs geçirme tehlikesinin %50 oranında azaldığı görülmüştür.
  • İtalya ve İsviçre’de yapılan farklı bir araştırmada ise, sarımsak yiyen yaşlı yetişkinlerde, bağırsak, yumurtalık, gırtlak ve böbrek gibi kanser türlerine yakalanma riskini azalttığı ispatlanmıştır.
  • Tansiyonu düzene sokar.
  • İhtiva ettiği çinko, damar çeperinin bütünlüğünü sağlar. Bazı çalışmalarda çinkodan fakir diyet ve düşük serum çinko düzeyleri ile koroner arter hastalığı ve diyabet sıklığında artış olduğu saptanmıştır.
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kenevir Nedir?
Zeytin
Üzerlik Otu
Brokoli
Çin Nanesi
Şeftali ve Kabızlık
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.