SARISABIR OTU NEDİR?
İsim olarak pek bilinmeyen sarısabır bitkisi mucizeler yaratıyor. Saç bakımından gençlik iksirine kadar sağlık açısından birçok önemli faydalar barındırıyor.

Bitki bazı yörelerimizde değişik isimlerle adlandırılmaktadır. Bunlardan en bilinenleri Aloevera, Öd Ağacı, Sabır, Ölümsüzlük Bitkisi ve Çöl Zambağı. Sarısabır otu günümüzde çokça sözü edilen bitkiler arasında yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Aloevera yapraklarından çıkan jelin şifa özelliği bulunmaktadır. Yalnız jel oksijenle temas ettikten sonra bir çeşit oksitlenme yapmakta ve yaklaşık 5 saat içinde şifa özellikleri ortadan kalkmaktadır.

İÇİNDEKİLER
Sarı Sabır bitkisi 75’ ten fazla bilinen maddeyi bulundurur. A, C, E vitaminlerini ve B12 vitamini içeren bitkilerden biridir. İlaveten magnezyum, manganez, çinko, bakır,  krom, kalsiyum, sodyum, potasyum ve demir bulunmaktadır.

Bunlardan başka aloevera toplam 22 amino asitin 20 sini bünyesinde barındırır. Daha da önemlisi vücudun üretemediği ve bu yüzden gıdalar yoluyla alınması gereken en önemli 8 amino asitten yedisini içermektedir.

İŞTE SARISABIRIN ŞİFALARI: 

  • Mide kuvvetlendirici: Sarısabır toz haline getirilerek, kaynatılır, balla tatlandırılarak içilir.
  •  Aybaşı kanaması çoğaltıcı: Toz halinde kaynatılır, balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.
  • Kan döngüsünü artırıcı: Toz haline getirilir, kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.
  • Kabızlık: Sarısabır toz haline getirilir, kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir. Müshil etkisi bulunmaktadır.
  • Saç bakımı: Toz haline getirilir, sirke ile beraber kaynatılıp saç diplerine masaj yapılır.
  • Sürme: Sarısabır toz haline getirilip sürme ile karıştırılarak ya da tek başına göze çekilir.
  • Cilt bakımı: 20 gr. Toz Aloe Vera, 60 gr. rendelenmiş salatalık, 300 gr. portakal kabuğu, 1 kg. suda kaynatılır. Sonra mikserle sarısabır eriyene kadar karıştırılır, süzülür. Cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır.
  • Safra sökücüdür.
  • Aloe Vera jelleri yara, küçük yanıkları ve böcek sokmalarını iyileştirir.
  • Aloe Veralı şampuanlar saç derisindeki kaşıntılara iyi gelir.

YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?
Mesane ve rahim hastalarının kullanmaması önerilir. Menstrüasyon ve adet kanamalarının arttığı dönemlerde kullanılmamalıdır. Hamile ve emziren kadınlar ile kronik ishal veya karin ağrısı problemi olanların Aleo Vera’ yı kullanmaları tavsiye edilmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Badem Yağı
Lif ve Vitamin Deposu: Yer Elması
Melisa
Centiyane
Zencefil Kapsülü
Ökse Otu
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.