SCHİZONEPETA
Schizonepeta bir bitkidir. Toprak üstündeki kısımları ilaç yapımında kullanılır. Hoş bir kokuya sahip ve kararsız bir yayılış göstermektedir.

Bu bitki mentol, menthone, sineol, hesperidin, kafeik asit ve schizonodiol dahil olmak üzere çok sayıda kimyasal bileşikler ile donatılmıştır. Bu sayede antimikrobiyal ve antiviral görev yapar.

SCHİZONEPETA DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Hairy Sage, Herba Schizonepatae, Japanese Catnip, Japanese Mint, Jing Jie, Nepeta multifida, Schizonepetae Herba, Schizonepeta multifida, Schizonepeta Spica, Schizonepeta tenuifolia, Schizonepetae Herba, Tenuifolia ,Tenuifolia

Sponsorlu Bağlantılar

SCHİZONEPETA FAYDALARI NELERDİR?
Schizonepeta bitkisinin birçok faydası vardır. İster bitki şeklinde isterse de kapsül yada tablet şeklinde bulunabilmektedir. Çin tıbbında bitkisel çay olarak kullanılmaktadır.

Piyasada krem şeklinde olan ürünler de yer almaktadır. Krem olarak kullanılacaksa açık yara üzerine uygulanmamalıdır.

 • Egzama,
 • Soğuk algınlığı,
 • Ateş,
 • Titreme,
 • Kan dolaşımını hızlandırarak terlemeyi artırır,
 • Hastalıklı deri dokularının iyileşmesini hızlandırır,
 • Enflamasyon ve şişmeyi azaltır,
 • Kanlı dışkı ve uterin kanamalarda faydalıdır,
 • Gazın giderilmesi ve kanamaların durdurulması konusunda adeta bir uzmandır,
 • Boğaz ağrısı,
 • Sedef hastalığı,
 • Ağır adet kanaması durumlarında başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

SCHİZONEPETA NASIL ETKİ EDER?
Schizonepeta, egzama gibi bazı cilt hastalıklarına yardımcı olabilen kimyasallar içerir. Özellikle kaşıntılı sağlık sorunlarında yüz, damak, burun ve boğazda son derece başarılıdır. Bu bitkinin bilinen bu özelliği, kaşıntıya sebebiyet veren “histamin” maddesinin salınımını geciktirmesi ile ilgilidir.

Sponsorlu Bağlantılar

SCHİZONEPETA GÜVENLİ MİDİR?
Schizonepeta çoğu insan için düşük dozlarda güvenli olarak görünür. Yüksek dozlarda, schizonepeta bitkisinde bulunan bir kimyasal karaciğerde hasar yapabilir. Eğer hamile veya emziren, karaciğer hastalığınız varsa, anemi yada kan ile ilgili başka bir hastalığınız varsa Schizonepeta bitkisini kullanmayınız. Ağız kuruluğu olan hastalarda da istenmeyen sonuçlara yol açabilir.
SCHİZONEPETA İÇİN DOZAJ
Schizonepeta uygun doz kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda schizonepeta dozu için uygun bir aralık belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Ancak Schizonepeta normal dozu 4,5 gram ile 9,0 gram arasında değişmektedir. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli ve dozlarda önemli olabilir, aklınızda bulundurun. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin. Kullanmadan önce eczacı veya doktor veya diğer sağlık uzmanlarına danışarak kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
B12 Vitamini Yetersizliği
BLOND PSYLLİUM
b2 vitamini
TRİCHOPUS ZEYLANİCUS
L-TRİPTOFAN
Yeşil Çay Kapsülü
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.