SEDEF HASTALIĞI İÇİN ELMA SİRKESİSedef Hastalığı İçin Elma Sirkesi

Sedef hastalığı vücudun bağışıklık sisteminden etkilenen kronik bir cilt hastalığıdır. Amerika’daki Ulusal Sedef Vakfı göre, sedef hastalarında cilt hücreleri daha fazla büyüme gösterir. Bu da yükseltilmiş yamalar, lezyonlar ve ölü cilt hücrelerinde artış meydana gelmesine neden olur. Bu yamalar genellikle kaşıntılı veya ağrılı olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sedef hastalığının kesin tedavisi olmamakla birlikte, belirtilerin azaltılması için reçeteli ve reçetesiz tedavi seçenekleri mevcuttur. Bunların dışında evde hazırlanabilen bitkisel kaynaklı başka alternatif çözümler bulunmaktadır. Eğer sedef şikayetlerinize evde çözüm bulmak istiyorsanız, elma sirkesini kullanmanız etkili bir yatıştırıcı görevi görecektir.

Sedef hastalığı için elma sirkesinin nasıl kullanılacağını öğrenmek için aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Elma sirkesi kullanımı

#### Öncelikle sedef hastalığı tedavisi için bir elma sirkesi kompresi hazırlayın.

 • Kompres olarak ılık su ile bir bezi ıslatın.
 • Daha sonra elma sirkesi ve ılık sudan oluşan bir çözelti hazırlayın. Hazırladığınız karışımda 3 birim suya 1 birim sirke karıştırın.
 • Su ile ıslatmış olduğunuz bezi kompres olarak kullanın. Sedeften etkilenen bölgelere çözeltiyi bez ile doğrudan uygulayın ve cilt üzerinde yaklaşık 30 saniye ile 1 dakika arasında bekletin. Kaşıntı için gerekli gördükçe gün içerisinde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Elmas suyu sirkesi cildin pH seviyesini daha asidik yaptığı için kaşıntı ve tahrişi de azaltır.

#### Elma sirkesini tırnaklar için de kullanabilirsiniz. Sedef hastalığı olan çoğu insanın el ve ayak tırnakları da olumsuz etkilenmektedir. Tırnakları tedavi etmek için günde 5 dakika boyunca içinde elma sirkesi olan bir kapta bekletin.Sedef Hastalığına Elma Sirkesi İyi Gelir

Sponsorlu Bağlantılar

#### Geceleri elmas sirkesi çözeltisini uygulamak için bir pamuk topu kullanın. Kaşıntılı yamalar veya lezyonlar için, çözeltiye daldırdığınız pamuk topunu etkilenen bölgelere sürün. Sürdüğünüz sirke çözeltisi gece boyunca cilt üzerinde kalsın ve sabah bir duş alın.

Elmas sirkesi ile yıkanma 

 1. Elma sirkesi ile banyo suyu hazırlayın. Bunun için küvete doldurduğunuz suya 2 bardak (yaklaşık 500 ml) elma suyu sirkesi dökün.
 2. Bu banyo suyunun içinde 30 kalın.
 3. Sonrasında cilt üzerinde sirke kalmaması için duş alın.

Elma sirkesi ile nemlendirme

2 yemek kaşığı kadar el losyonuna 2 ila 3 damla elma sirkesi dökün ve karıştırın. Daha sonra sedeften etkilenen bölgelere uygulayın. İki- üç damladan fazla dökülmesi veya ciltte uzun süre bekletilmesi kurumaya yol açabilir.

Elma sirkesini tüketmek

 1. Elma sirkesi suyundan 1 çorba kaşığını 1 bardak suya katın.
 2. Yemeklerden yarım saat önce olmak üzere günde 3 defa içiniz.

İpuçları: Sedef hastalığı için kullandığınız elma sirkesinin sonuçlarını görmeniz iki hafta sürebilir. Elma sirkesini içecek olarak tüketmek istediğinizde içine bal veya şeker de karıştırarak tadını güzelleştirebilirsiniz.

İhtiyacınız olacak şeyler

 • Elma sirkesi
 • Su
 • Pamuk topları
 • Kase
 • El / vücut losyonu

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
ZEYTİNYAĞI SAĞLIK DEMEK
Deve Dikeni Kapsülü
Tere
HURMA, TAM BİR BESİN DEPOSU
Mutfağınızdaki İyi Tatlandırıcı Şekerler
Yulaf
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.