SEDEF HASTALIĞININ İLERLEMESİ

sedef hastalığının ilerlemesi

Her ne kadar kendi kendinize yapacağınız uygulamalar sedefi tamamen tedavi etmese de, sedefin belirtilerini hafifletmeye, pullanma oluşumunu azaltmaya ve hasarlı cildinizi iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Günlük banyo yapın. Günlük banyo kabuk ve pulların giderilmesi ve enfekte olan cildi sakinleştirebilir.  Banyo suyuna banyo yağı, kolloidal yulaf ezmesi, Epsom tuzları veya Ölü Deniz tuzları ekleyerek banyo yapabilir hatta bir süre bu suda bekleyebilirsiniz. Kesinlikle sert sabunlar ve sıcak sudan kaçınmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Nemlendirici kullanın. Banyodan sonra cildinizi kurulayın ve cildiniz hala nemli iken hemen ardından merhem bazlı nemlendirici uygulayın. Bunlar deriden buharlaşmasını su önlemede daha etkilidir ve tercihen çok kuru ciltler için çeşitli yağlar tercih edilebilir. Soğuk ve kuru havalarda günde birkaç kez uygulamak gerekebilir.

Çok fazla güneşe çıkmayın. Güneş ışığı kontrollü miktarı önemli ölçüde lezyonları azaltabilir. Fakat fazlası kötüleştirebilir hatta salgınları ve cilt kanseri riskini artırabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Mümkünse sedef tetikleyicilerinden kaçının. Sizin sedef hastalığınızı kötüleştiren etmenleri öğrenin. Enfeksiyonlar, cilt yaralanmaları, stres, sigara ve yoğun güneşe maruz kalma olası şüpheliler arasındadır.  

Alkol içmekten kaçının. Alkol tüketimi bazı sedef tedavilerinin etkinliğini azaltabilir.

Bakteri ve virüs enfeksiyonları. Özellikle çocuklarda streptokok adında boğazda yerleşen bakteri enfeksiyonlarında sedefin alevlendiği bilinmektedir. Bu nedenle sürekli bademcik iltihabı geçiren hastaların tam bir tedavi görmeleri gerekmektedir.

sedef aloe vera özüALTERNATİF TIP

Alternatif tedaviler arasında özel diyetler, kremler, diyet takviyeleri ve otlar yer alabilir. Kesin olarak etkisi ispatlanmasa da bazı alternatif tedaviler genellikle güvenli kabul edilir ve kaşıntı ve ölçekleme gibi belirti ve bulguların azaltılmasında bazı insanlar için yararlı olabilir.

Aloe vera. Aloe vera bitkisinin yapraklarından alınan, aloe özü krem ​​kızarıklık, ölçekleme, kaşıntı ve inflamasyonu azaltabilir. Bunu bir ay veya daha fazla süreyle günde bir krem ​​birkaç kez kullanmanız gerekebilir.

Balık Yağı. Omega-3 yağ asitleri çalışmalardan elde edilen sonuçlar karışık olmasına rağmen, bu yağ sedef ile ilişkilendirilen iltihaplanmayı azaltabilir. Balık yağının günlük 3 gram veya daha az alınması genel olarak güvenli kabul edilir.

Oregon üzümü. Oregon üzümü topikal uygulamalarda iltihabı azaltabilir ve sedef belirtilerini azaltabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Manikür – Pedikür
Yüz Gerdirme
Günlük El ve Ayak Bakımı
Kozmetik Ürünler Kirpiklere Zarar Veriyor
Yüzde Kılcal Damar Çatlaması
Kulak Kıllarından Nasıl Kurtulabilirim
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.