Şekerli ve Asitli İçecekleri Aşırı Miktarda Tüketmemek Gerekir.

Günümüzde kola çok yaygın bir şekilde severek içilen bir içecektir. Fakat bir kutu kolanın içerisinde yaklaşık olarak 24 tane küp şeker bulunmaktadır. Bu kadar şekeri bir bardak suyun içerisine koyduğumuz taktirde o su bir daha içilemeyecek bir tada sahip olur. Fakat kolanın içerisinde asitte bulunduğu için bu iki madde birleşmekte ve içilebilir bir hale gelmektedir. Diyet kolada ise kalori miktarı normal kolaya göre daha az olsa bile içerisinde bulunan yapay tatlandırıcılar nedeniyle ileride insülin direnci gibi ciddi sağlık sorunlarının oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca kolanın içerisinde bulunan kafein maddesi vücutta ödem meydana gelmesine de sebep olmaktadır. Bu yüzden mümkün olduğu kadar az kola tüketmek hem sağlık hem de kilo vermek açısından oldukça önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Vejetaryen Beslenenler Hangi Besin Takviyesi Almalı
Kolay Yoldan Kilo Verme
lahana kapsülü ile zayıflamak
4-5 kilo zayıflamanın 12 yolu
Et Tüketiminde Aşırıya Kaçmayın
Aç kalmadan diyet yapmanın sırları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.