Sitede Arama Yapayım
Diğer Konulara Bakayım
Son Yayınlananlar Nelerdir?
Yorumları Okumak İsterim

Üşütme, boğmaca, aşırı sıcak, çok konuşma, çağırıp bağırma, göğüs hastalıkları vs. gibi sebeplerle sesin kalınlaşıp sertleşmesi ve hafif çıkmasına denir. Tedavisinde göğsü ve boğazı yumuşatıcı ilaçlar kullanılır.

Tedavi:

Öksürük ve ses kısıklığına karşı, ılık su ile yapılmış bal şerbetinin belli bir süre içilmesi gayet faydalıdır. Öksürüğü ve ses kısıklığına hafifletir. Boğazı ve ses tellerini de temizler.

Rafadan yumurta öksürüğe, göğüs tıkanıklığına ve ses kısıklığına karşı pek faydalıdır. Özellikle tatlı bademyağı ile birlikte alındığı zaman boğazdaki sertliği yumuşatıp giderir.

Sponsorlu Bağlantılar

Prasa, sinir sistemini, teneffüs organlarını ve ses tellerini kuvvetlendirir. Menekşe yağı ile gargara yapmak. Çok konuşmaktan ve çağırıp bağırmaktan sakınmak. Toz, duman, tuzlu, acı, yakıcı ve ekşi gıdalardan da sakınmak lazımdır.

Sponsorlu Bağlantılar


KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    iki gündür boğazımda yanma ile birlikte sesim sıfır a düştü…Çol acil iyileştitmem lazım..doktor balgam çözücü ve Lincosin iğne verdi..Yeterli mi..yazarsanız sevinirim..Selamlarımla..

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Öksürükle Kan Gelmesi Nedeni
Adet Döneminde Bakım
Beyin Şişmesi Belirtileri
Kötü İdrar Kokusu
Balık Taşı
Sinüs Tıkanıklığı Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.