SEVGİ GÖSTERMEK ÇOCUĞUN BOYUNU ETKİLİYOR
İşte size, elle tutulup gözle görülemeyen sevginin, elle tutulup gözle görülebilir etkilerini sergileyen en önemli örneği. Sevgi, çocuğun boyunun uzamasını etkileyen en önemli faktörlerden biri. Çoğunluğu ailesel faktörler ve beslenmeye bağlı olan boy kısalığı, yuva ortamında olan çocuklardaki sevgi azlığı durumunda da ortaya çıkabiliyor.

Yazımızda, sevgi gösterilen çocuklarda meydana gelen huzurun, çocuğun boyuna olan etkisi bilimsel gerçeklerle açıklanmaktadır. Makalemizi okuduktan sonra çocuğunuza daha bir titizlikle yetiştireceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgi eksikliği sadece yuva ortamında büyüyen çocuklarda görülmemektedir. İnsan ne kadar arzu etmese de aile içinde huzursuzluklar, tartışmalar meydana gelebilmektedir. Bu huzursuzluklar ise ebeveynlerin sevgilerini çocuk üzerine tam olarak yansıtamamalarına ve dolayısı ile sevgi eksikliğine neden olmaktadır. Bu eksiklik ise çocuk üzerinde boy kısalığı gibi negatif sonuçlarla kendini belli etmektedir. Tartışmalar yaşansa dahi, ebeveynler, asla çocuk yanında tartışmamalıdırlar.

SEVGİ EKSİKLİĞİNİN FİZYOLOJİSİ
Çocuk üzerinde meydana gelen sevgi eksikliği, çocukta bulunan büyüme hormonunun faaliyetlerini baskılamaktadır. Huzursuz ve kavgalı bir ortamda olan çocukta merkezi sinir sistemi etkilenmekte ve büyüme hormonu yetersiz salgılanmaktadır. Çocuk iyi beslenebilir, uykusunu fevkalade alabilir, istediği oyuncağı olabilir, istediği her şey anında yapılabilir olsa bile sevgi yoksunluğu ve ilgisizlik çocuğun büyümesini yavaşlatmaktadır. Çocuk üzerindeki stres faktörleri ortadan kalktığında ise büyüme hızlanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarda boy kısalığını engellemenin yollarından birisi çocuğu sevginizden mahrum bırakmamaktır. Öncelikle evde eşler birbirleri ile kavga etmemelidirler. Kavga ve gürültülü ortamlarda çocuk, sürekli bir tedirginlik içerisinde olmakta ve hırçınlaşmaktadır. İlaveten beslenme bozuklukları da görülmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çocuk Felci
Yeşil Dışkının Nedenleri Nelerdir?
Aşırı Terleme İçin Botoks Tedavisi
Menenjit Neden Olur
TREMOR İLE BAŞKA HANGİ BELİRTİLER OLUŞABİLİR?
Verem Nedir? Verem Neden Olur?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.