ŞEYTAN TIRNAĞI NASIL ALINIR?

Şeytan tırnağı, tırnak kenarından çıkan küçük deri parçalarına verilen isimdir. El ve ayakların çeşitli tırnak kenarlarındaki bu deri parçalarının koparılması acı verici ve iltihapla sonuçlanabilir. Bu nedenle alınmaları ayrı bir özen içerisinde yapılmalıdır. Bu oluşumlardan aşağıdaki talimatları takip ederek kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1- 5 ila 15 dakika süreyle ılık su ve / veya yağda parmaklarınızı batırarak bekleyin. Bu uygulama alınacak bölge ve yapının yumuşatmasını sağlayarak ağrının azalmasını sağlayacaktır. Ayrıca tırnak kenarındaki et parçasının daha kolay alınmasını sağlayacaktır.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Şeytan tırnağı özellikle kuru ciltlere sahip olan kişilerde görülür. Bu nedenle, düzenli olarak tırnaklarınızda oluştuğu ilk bölgelerde onları almak ve büyümelerini önlemek daha kolay bir yoldur. Ayrıca parmaklarınıza vazelin ya da losyon kullanmak da iyi bir fikirdir.

2- Geceleyin şeytan tırnağını antibakteriyel nemlendirici ile ovun. Plastik bir sargı yada yara bandı ile sarın. Bir gece boyunca bekletin. Bu işlem, şeytan tırnağını yumuşatır ve olası bir enfeksiyonu önler.

Sponsorlu Bağlantılar

Tırnaklarda Sararma

3- Şeytan tırnağını tabanından kesin. Şayet tabanından koparmak isterseniz derinizin yırtılma riskini ve iltihaplanma veya daha fazla acı tecrübesi yaşayacağınıza hazırlıklı olun. Yumuşatma işleminde bu deri parçasının koparılması fazla zor olmaz ama siz yine olası bir enfeksiyon riskine karşı yanınızda alkol ve antiseptik solüsyonlar bulundurun. Ayrıca kullanacağınız makas veya diğer malzemeleri kullanmadan önce alkolle steril edin.

4- Antibiyotik merhem sürerek etkilenen bölgeyi yara bandı örtün. 24 saat bekletin. Eğer şeytan tırnağını koparmışsanız bölge son derece duyarlı olabilir. antibiyotik merhem sürülmesi bu nedenle daha fazla önem arzeder. Eğer hassasiyet, kızarıklık ve irin gibi iltihap belirtisi görürseniz doktorunuza görünün.

Manikür Nasıl Yapılır?

5- Eğer gerekli ise düzenli olarak manikür yaptırın. Ağrılı hale gelmeden önce bölgeyi yumuşak tutmaya özen gösterin.

6- Tırnak kenarlarındaki bu şeytan tırnaklarını ısırmamalısınız. Bu, sorunun daha kötü hale gelmesine neden olarak cildinizde gerginlik ve yırtılmalara neden olabilir. Isırmanın neden olduğu derin kesikler şeytan tırnağını daha acı verici hale getirecektir.

7- Şeytan tırnaklarını önlemek için B vitamini, kalsiyum ve demir açısından zengin gıdalar tüketin. Bu öğeler, tırnakların güçlü olmasını teşvik eder. Buna ek olarak, her gün yeterli miktarda su içme ellerinizin ve tırnaklarınızın kuru kalmasını önleyecektir. Cildi esnek halde tutabilmek için nemlendirici losyonlar da kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dövmelerin Yok Edilmesi
ERKEKLER İÇİN ÖZEL YÜZ MASKESİ
Göz ve Alın Şekillendirmek
HİPERPİGMENTASYON CİLT LEKELERİ
KALICI SAÇ DÜZLEŞTİRME NASIL YAPILIR
Karın Yağları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.