ŞEYTAN TIRNAĞI NEDEN OLUŞUR?

Şeytan tırnağı son derece can sıkıcı ve sıklıkla ağrılı olabilir fakat bu, erkekler ve kadınlar için ortak bir sorundur. Sizde büyük olasılıkla fark etmişsinizdir ki şeytan tırnakları genellikle havaların soğumaya başladığı kış aylarında ortaya çıkar. Kış ayları ciltte kurumanın başladığı en önemli nedenlerden biridir. Aslına ciltte kurumaya neden olan soğuk hava koşulları gibi sert ve tahriş edici kimyasallar yada sık sık su ile ellerin yada ayakların temas etmesi tırnak kenarlarında et gelişimine neden olabilir.

Tırnakları yeme alışkanlığınız varsa bu da parmaklarınızda şeytan tırnağı oluşmasının diğer nedenidir. Yanı sıra tırnak yenmesi dişler için olduğu kadar tırnak yatakları (cilt altındaki tırnak üreten kaynak) için de zararlıdır. Tırnak yataklarının zayıf olması tırnaklarınızın kenarın et parçası görünümünde deri oluşumlarına zemin hazırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir başka neden ise manikürdür. Manikürün beceriksiz ve agresif eller tarafından kötü bir şekilde yapılması yada yaptırılması, sık sık kesim ve tırnak makası kullanımı tırnaklarda tahrişe neden olabilir.

Şeytan tırnağı bakımı düzgün yapılmayan durumlarda paronişi adı verilen bir enfeksiyondan kaynaklanabilir. Paronişi enfeksiyonunun bir maya türü olan Candida, mantar ve bakteriyel olmak üzere üç tipi vardır. Böyle enfeksiyonlar genellikle tırnak çevresindeki deride kızarıklık, şişlik ve ağrı yapabilir hatta irin yayabilir. Enfeksiyon tedavi edilmezse, parmakta ilerleme gösterir ve daha da yayılarak cerrahi müdahale gerekli olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bunları Yapanlar Güzelleşiyor
SAÇ BÜYÜMESİNİ TEŞVİK EDEN ŞİFALI BİTKİLER
Yüzünüzdeki Siyah Noktaları Yok Edin
Koltuk Altı Terlemesi Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar.
Cilt Sıkılaştırıcı Yöntemler
Kış Kilolarından Kurtulmak
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.