ŞİDDETLİ GÜNEŞ YANIKLARI İLE NASIL BAŞA ÇIKILIR?Şiddetli Güneş Yanıkları İle Nasıl Başa Çıkılır

**** Dışarı çıktığınızda güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Vücudun güneş görmesi, harika hissetmesine ve D vitamininin üretilmesi gibi faydalı sonuçlara elde edilmesini sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Ancak aşırı şekilde güneşe maruz kalınması cildin yanması, kuruması, kızarması, kabarcık ve iltihaplanması, gerginlik ve hassasiyete neden olması gibi çok fazla zarar görülmesine de yol açabilmektedir. Bu tür cilt hasarlarından korunmak için SPF değeri 15 ve yukarısında olan bir güneş koruyucu krem kullanılması önemlidir.

  • “Çinko oksit” içerikli kremler kullanılırken biraz rahatsızlık verebilir ancak güçlü formülasyonları (%25 ve yukarısı) güneşin zararlı ışınlarını bloke etmede başarılıdır.
  • Hindistan cevizi yağı da doğal özelliği sayesinde güneşten koruyucu etkiye sahiptir.

**** Güneşli havalarda şapka giyiniz. Güneşin zararlı ışınlarından ve yanıklardan yüzünüzü korumak için açık renkli, nefes alabilir malzemeden yapılmış geniş kenarlı bir şapka giyiniz. Geniş bir güneş gözlüğü takılması da özellikle göz çevresi için önemli fayda sağlar. Kullandığınız gözlüğün %100 UV korumalı olmasına dikkat ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

  • UV ışınlarının yoğun olduğu saatlerde mümkün olduğunca gölge alanlarda vakit geçirmeye çalışınız.

**** Yüzünüzdeki yanık üzerine doğal içerikli ilaçlar uygulayın. Jel, losyon ve krem şeklinde geniş bir yelpazede sunulan ve cilt yanıklarında, cildin yumuşamasında ve nemlenmesinde etkili doğal ürünler bulabilmek mümkün. Bunlar arasında aloe vera jeli, E vitamini yağı, lavanta yağı, salatalık bazlı krem ​​veya soğutulmuş papatya çayı öne çıkanlarıdır.

  • Katı yunan yoğurdu ile bir yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. Bu maske cildi nemlendirir, hasarlı cildi alkalize eder ve ferahlatır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kanserin Sebepleri
Suda Doğum
El ve Ayaklarda Terleme
Kaşıntı Hastalığı
Kimler Kan Verebilir / Veremz
Bağırsak Tembelliği
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.