İnananlar için dua bir kurtuluştur. İnanlar her zaman,  her yerde ve her derde dualarla karşı koymuşlar ve Rabbisinden dilendikleri karşılıkları her zaman almışlardır. Aşağıda Şifa ayetlerini, arapça yazılışlarını ve türkçe anlamlarını(meal) verdik. Umarız bu şifa ayetleri sizlere de faydalı olur.

Not: Şifa ayetlerini özellikle arapçalarından okunuş kurallarına uygun olarak öğrenirseniz daha iyi olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Şif Ayetleri:

1.  قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللّهُ بِأَيْدِيكُمْ وَيُخْزِهِمْ وَيَنصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمِنِينَ

Ktilûhum yuazzibhumullhu bi eydîkum ve yuhzihim ve yansurkum aleyhim ve yeşfi sudûre kavmin mu’minîn(mu’minîne).

AÇIKLAMA: Mü’minler zümresinin göğüslerini ferahlandırsın. (Tevbe-14)


2.  يَا أَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءتْكُم مَّوْعِظَةٌ مِّن رَّبِّكُمْ وَشِفَاء لِّمَا فِي الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ

Y eyyuhen nsu kad cetkum mev’ızatun min rabbikum ve şifun lim fîs sudûri ve huden ve rahmetun lil mu’minîn(mu’minîne).

AÇIKLAMA: Gönüllerde olan dertlere bir şifa Mü’minler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir. (Yunus-57)

Sponsorlu Bağlantılar


3.  ثُمَّ كُلِي مِن كُلِّ الثَّمَرَاتِ فَاسْلُكِي سُبُلَ رَبِّكِ ذُلُلاً يَخْرُجُ مِن بُطُونِهَا شَرَابٌ مُّخْتَلِفٌ أَلْوَانُهُ فِيهِ شِفَاء لِلنَّاسِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لآيَةً لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ

Summe kulî min kullis semerti feslukî subule rabbiki zulul(zululen), yahrucu min butûnih şarbun muhtelifun elvnuhu fîhi şifun lin ns(nsi), inne fî zlike le yeten li kavmin yetefekkerûn(yetefekkerûne).

AÇIKLAMA: Onların (arıların) karınlarından renkleri çeşitli şerbet çıkar ki onda insanlar için şifa vardır. İşte bunda da tefekkür edecek bir zümre için elbette ayetler vardır. (Nahl-69)


4.  وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاء وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ وَلاَ يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إَلاَّ خَسَارًا

Ve nunezzilu minel kur’ni m huve şifun ve rahmetun lil mu’minîne ve l yezîduz zlimîne ill hasr(hasran).

AÇIKLAMA: Biz de Kur’andan peyderpey öylesini indiririz ki mü’minler için o bir şif ve bir rahmettir, zalimlerin ise ancak hasarını artırır.(isra 82)


5.  وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

Ve iz maridtu fe huve yeşfîn(yeşfîni).

AÇIKLAMA: Hastalandığım zaman bana şifa veren O’dur. (Şura-80)


6.  وَلَوْ جَعَلْنَاهُ قُرْآنًا أَعْجَمِيًّا لَّقَالُوا لَوْلَا فُصِّلَتْ آيَاتُهُ أَأَعْجَمِيٌّ وَعَرَبِيٌّ قُلْ هُوَ لِلَّذِينَ آمَنُوا هُدًى وَشِفَاء وَالَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ فِي آذَانِهِمْ وَقْرٌ وَهُوَ عَلَيْهِمْ عَمًى أُوْلَئِكَ يُنَادَوْنَ مِن مَّكَانٍ بَعِيدٍ

Ve lev cealnhu kur’nen a’cemiyyen le klû lev l fussilet ytuh(ytuhu), e a’cemiyyun ve arabîy(arabîyyun), kul huve lillezîne menû huden ve şifun, vellezîne l yû’minûne fî znihim vakrun ve hûve aleyhim am(amen), ulike yundevne min meknin baîd(baîdin).

AÇIKLAMA: Ve eğer biz onu a’cemî bir Kur’an yapa idik diyecekler idi ki: yetleri tafsıyl edilseydi ya! Araba Acemce mi? de ki: o, iman edenler için hidayet ve şifadır, iman etmiyenlerin ise kulaklarında bir ağırlık vardır ve o onlara karşı körlüktür, onlara uzak bir mekndan haykırılır.(fussilet 44)

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ayak Mantarı ve Tedavi Yöntemleri
Boşaltım Sistemi Hastalıkları
Bulanık Görme, Baş Dönmesi ve Baş Ağrısı Tehlikeli Olabilir
Bakteriyel Hastalıklar Neden Olur?
Rahimde Kanser
Kandidiyazis yada Pamukçuk
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.