Şifalı bitki; Börülce

Börülce göbeğinde benek bulunan bir cins bakla çeşididir.

Özellikleri ve faydaları;

Börülce, soğutucu ve rutubet verici özelliklere sahipdir, Vücutta iyi bir sıvı yapar. Öksürüğe karşı gayet faydalıdır. Mide ve bağırsaklarda bakla gibi gaz yapmaz. Börülcenin bakla gibi kayganlık özelliği de yoktur. Bu sebeple mide ve bağırsaklarda bakladan daha çok zaman kalır. Kabızlık da yapar. Börülce, cinsel arzuyu körükler, börülcenin suyu, bağırsakları yumuşatır. Suyundan yapılan çorbası, öksürük ve nezleye karşı faydalıdır. Sıtmaya karşı da iyi gelir. Börülcenin suyu sirke ile kaynatılıp cilde sürülecek olursa, uyuz hastalığına karşı faydalı olur. Börülcenin belki daha bilemediğimiz faydaları vardır, bu nedenle düzenli olarak hafta da veya bazı zamanlarda tüketilmesinde fayda vardır diyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ömür Uzatan Yiyecekler
Kuşkonmaz
Doğal Öksürük İlaçları
Mide Ekşimesine Hangi Şifalı Bitkiler İyi Gelir?
Dalak Temizleyen Şifalı Bitkiler
Zencefil Faydaları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.