SİĞİLLER NASIL YOK EDİLİR? TEDAVİ SEÇENEKLERİ NEDİR?Siğiller Nasıl Yok Edilir Tedavi Seçenekleri Nedir

Siğillerin ismi bile size itici geliyor olabilir. Çoğu zaman tedavilerinin zor olması ve kesin bir sonuç alınamaması siğillerin sinir bozucu olmalarına neden olabilir.

Sıklıkla el, ayak ve yüz bölgesinde görülen can sıkıcı siğillerden kurtulmak için aşağıdaki yöntemlere başvurabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

TIBBEN DOĞRULANMIŞ İLAÇLAR

#### Öncelikle tedavi için sabırlı olmanız gerekecektir. Çünkü siğillere HPV virüsü neden olmaktadır ve bağışıklık sistemi tarafından vücuttan tamamen atılması zaman alabilir. Bazı siğiller tedavi olmadan, zamanla kendiliğinden kaybolur. Sabırlı olmanız gereken zaman dilimi iki hafta gibi kısa bir süre olabileceği gibi iki yıl gibi uzun bir süre de olabilir. Bu nedenle zaman içinde daha etkili olabilecek başka yöntemlere de başvurmak isteyebilirsiniz. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, etkisini görmek için zaman tanımanız gerekir.

Bazı yöntemler etkisini diğerlerinden daha hızlı şekilde gösterir. Siğillerden kalıcı şekilde kurtulmanın en hızlı yöntemi %100’lük TCA (Trikloroasetik Asit) kullanılmasıdır. Bu yöntemle sonuçlar genellikle 10 günden az bir süre içinde görülür ve etkisi de kalıcıdır. Aynı zamanda en ucuz yöntemdir.

Sponsorlu Bağlantılar

#### Salisilik asit veya %100’lük Trikloroasetik Asit (TCA) kullanın. Salisilik asit, reçetesiz olarak alabileceğiniz çoğu siğil giderici ilacın içinde bulunan bir bileşendir. Etkisi kişiye göre değişmektedir ve kesin sonuçlarını görebilmek için en az birkaç hafta devam edilmesi gerekebilir. Uygulamak için siğil olan bölgeyi suyun içinde 5 dakika bekletin. Daha sonra salisilik asitli fırça benzeri bir şeyle ilacı sürüp kurumasını bekleyin. Bir gün boyunca ciltte kalmasını sağlayın. Sonrasında ise ölü cilt bölgesinin kabuğunu soyabilir ve yıkayabilirsiniz.

Her iki ya da üç günde bir uygulayın. Siğiller için en etkili olan diğer bir seçenek ise özellikle orta ölçekli siğillerde (6mm den küçük) kullanılması önerilen %100’lük TCA ben ve siğil giderme kitleridir. Bu ürün siğillerin giderilmesi için neredeyse gerekli olan tüm bileşenleri içermektedir. Siğilin büyüklüğüne bağlı olarak, güvenli ve etkili şekilde genellikle 20-30 dakikalık uygulamalarla tüm boyutlardaki siğillerin giderilmesinde etkilidir.

#### Siğil bandı kullanabilirsiniz. Siğil bantlarının etkinliğini araştırmak için birçok çalışma yapılmıştır. Siğil alanında lokalize şekilde ilaç kullanılmasını sağlar. Bir çalışma, “imiquimod %5” krem ​​uygulanmasının ardından siğil bandının kullanılmasının etkili bir tedavi olduğunu ortaya koymuştur. Bu tedavi uzun sürebilmektedir. Bazen 6 ay sürebilir ve genellikle başarı şansı da daha düşüktür.Siğiller Nasıl giderilir

#### Cantharidin uygulayın. Siğilleri hızlı etkili kimyasallar kullanarak giderir. Kullanmak için bir doktora danışın. Ancak maalesef diğer tedavi seçeneklerine göre daha pahalı olmaktadır. Biraz ağrılı olabilir fakat sadece birkaç gün içinde sonuçlarını görebilirsiniz.

 • Uygulama sırasında doktor “cantharidin”i doğrudan siğile uygular ve sonrasında üzerine bir bandaj sarar. Bir sonraki gün, bandaj çekilir ve ölü deri kaldırılır. Eğer tek tedavi işe yaramazsa, doktorunuz muhtemelen başka bir yöntem önerisinde bulunacaktır.

#### Sıvı azot ile tedavi deneyebilirsiniz. Siğiller için başka bir çare ise sıvı azot kullanarak ya da “kriyoterapi” ile siğil dondurma işlemidir. Tedavi biraz rahatsızlığa neden olabilir ve birkaç seans tekrarlanabilir ancak çok etkili bir tedavidir. Eğer etkili olmazsa, siğiller genellikle büyük kan damarları içeren daha büyük bir şekilde tekrar ortaya çıkar ve yok edilmesi neredeyse imkansız hale gelir.

 • Alternatif olarak, eczanelerde dondurarak siğil gideren ilaçlar reçetesiz olarak sunulmaktadır. Eğer bunları kullanacaksanız, aşağıdaki uyarıları aklınızda bulundurun:
 • Siğil giderme paketindeki yönergeye göre hareket edin. Uyguladığınız bölgedeki cildiniz birkaç dakika içinde beyazdan kırmızıya dönüşecek ve siğilin altında kabarcık oluşmaya başlayacaktır.
 • Birkaç gün içinde siğilin altında küçük siyah noktalar görünmelidir. Bu noktalar tedavinin işe yaradığına işarettir. Siğili koparmak güdüsüne karşı kendinize hakim olun.
 • Siğilin kendiliğinden düşmesi gerekir. Eğer düşmezse iki hafta sonra tekrar uygulayın. Üç kez deneme yapılmasına rağmen başarılı sonuç elde edememişseniz, daha fazla devam ettirmeyin ve doktorunuza danışın.

#### FDA onaylı Lextrin uygulayabilirsiniz. Siğillerin tedavisinde kullanılan reçetesiz bir ilaçtır. İçindeki ana etken maddeleri %5 emu yağı, hyarolunic asit, mazı occidentalleri ve centella asiatica’dır. En az 5 gün içinde etkisini gösterir. Tedavinin tamamlanması ise 21 gün sürebilir.siğillerle nasıl başa çıkılır

#### Siğillerin yakılması: Yukarıda sayılan diğer yöntemlerin başarısız olması durumunda başvurulacak yol, siğillerin yakılmasıdır. Yakma sırasında ağrı ve skarlar oluşabildiğinden bir doktor tarafından yapılması önemlidir. Bunu yapacak cesaretiniz varsa kendiniz de evde yapabilirsiniz.

 • Lazer ile yakma seçenekleri de var. Lazer de bazen etkili bir seçenektir ama diğer tedavi seçeneklerinden sonuç alınamadığında başvurulması önerilir.
 • Siğil yakma işlemini evde yaparken, bir kibriti yakın ve hala sıcakken siğile yaklaştırın. Ateşin siğile değmesini sağlayın. Bu işlemle oluşan kabarcıklar iyileşme belirtisi sayılabilir. Enfekte olan deriyi soyun ve ardından aloe sürüp bandaj ile sarın. Gerektiği kadar tekrarlayın. Evde yapmanızın riskli ve tehlikeli olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var.

#### Doktorunuz siğili kesme işlemi yapabilir. Cerrahi işlem ile siğil kesilir. Enfeksiyonu önlemek için doktorların yapması gerek bir işlemdir. Ağrı için de işlem öncesinde lokal anestezi yapılır. Siğillerin kesilme işlemi alternatif olarak aşağıdaki şekillerde de yapılabilir:

 • Elektrocerrahi ve küretaj: Bu işlemde doktorunuz elektrik akımını kullanarak siğilleri yakar ve alır. Kan damarları bozulmadığından dolayı siğillerin tekrarlaması ihtimali bulunmaktadır.
 • Lazer cerrahisi: Bu işlemde ise yoğun bir ışın demeti ile siğilin yakılması sağlanır.

#### Siğillerin tedavisi için düşünebileceğiniz tedavi seçeneklerinden birisi de immünoterapi’dir. Bu tedavide vücudunuzun bağışıklık sisteminin siğillere karşı mücadeleye girişmesi söz konusudur.

#### “Veregen” hakkında doktorunuza danışın. Bu ilaç, genital siğiller ve vücudun diğer bölgelerindeki siğillerin tedavisinde kullanılan yeni bir ilaçtır.Siğil Tedavisi- cantharidin

#### “İmikuimod” kullanılabilir. Bağışıklık sistemi üzerinde uyarıcı etkisi bulunan ve hem bazı siğiller hem de cilt kanserinin tedavisinde kullanılan lokal etkili bir kremdir.

Krem tek başına siğilleri tedavi etmez, ancak diğer tedaviler ile birlikte kullanıldığında yardımcı olabilir. Rehberlik için doktorunuza danışın.

KULLANIMI TIBBEN ONAYLANMAMIŞ EV YAPIMI İLAÇLAR

#### Antikorların harekete geçirilmesi: Siğilin üzerine buz koyun. Daha sonra bir iğneyi sterilize edip siğilin diplerine doğru birkaç yerden sokunuz. Bu şekilde siğile neden olan virüsün kan dolaşımına katılmasını sağlarsınız. Virüsün kanda yer alması, bağışıklık sisteminin bu virüse karşı harekete ve saldırıya geçmesini tetikleyecektir. Bu yöntem, vücudunuzda özellikle birden fazla siğil olanlar için daha etkilidir. Çünkü bir siğil üzerinde iğne ile gerçekleştirdiğiniz işlem, bağışıklık sistemini tüm vücut boyunca harekete geçireceği için diğer siğillerin de iyileşmesine katkı sağlayacaktır.

#### Siğili vitamin C ile sarabilirsiniz. Bir tane C vitamini tabletini ezip su ile birlikte hamur haline getiriniz. Daha sonra siğilin üzerine sürüp bir bandaj ile sarınız.

#### E vitamini de sarabilirsiniz. C vitamininde olduğu gibi, bir E vitamini kapsülünü ezip yağ ile birlikte siğilin üzerine ovalayarak sürünüz. Yapışkan bir bandaj ile sarın. Nefes alması için bandajı geceleri çıkarın, sabah tekrar hazırlayın. Günde üç kez tekrarlayın.

#### Sıcak su ve pomza kullanın. Siğil olan bölgeyi yumuşayıncaya kadar sıcak suda bekletin. Daha sonra cilt ile aynı seviyeye inene kadar sünger taşı ile peeling benzeri işlem uygulayınız. Sonrasında çamaşır suyuna batırdığınız pamuklu bir çubuğu 15 dakika boyunca siğile yakın tutun.

Bu işlem biraz ağrılı olabilir. Çamaşır suyundan sonra bölgeyi yıkamanız gerekir.

#### Çay ağacı yağı sürebilirsiniz. Siğilin üzerine hafifçe biraz sürdükten sonra bir bandaj ile kapatın. Üç hafta boyunca bunu uygulayın.İmikuimod- siğil tedavisi

#### Hint yağını deneyebilirsiniz. Hint yağının içindeki asit, siğili tahriş eder. Yüz ve ellerdeki siğillerde etkilidir. Hint yağını günde iki kez pamuklu bir çubuk ile sürünüz.

#### Aspirin kullanın. Birkaç tane aspirini kırıp üzerine bir miktar su alınız. Yaptığınız karışımı siğillerin üzerine uyguladıktan sonra yapışkan bir bant ile sarınız. Bandajı gece açınız. Aspirin, salisilik asidin sindirilebilir bir türüdür ve çoğu ticari losyonlara göre çok daha ucuzdur.

#### Biraz Betadine (iyot) de deneyebilirsiniz. Siğilin üzerine betadine uyguladıktan sonra bandaj ile sarıp bir ya da iki gün bekletin. Bu süre sonunda bandajı açıp tekrardan uygulama yapınız.

#### Siğilin üzerine diş macunu sürüp yapışkan bir bandaj ile sarmak da başka bir tedavi seçeneğidir. Bandaj bir gün süreyle sarılı kalsın ve bu işlemi siğiller bitene kadar tekrarlayabilirsiniz.

TIBBEN ONAYLANMAMIŞ GIDASAL İLAÇLAR

#### Narenciye dilimi kullanılabilir. Siğilden büyük olacak şekilde bir dilim limonunu üzerine bırakıp yapışkan bir bandaj ile sarınız. Uygulamayı her gün tekrarlayın ve siğilin mümkün olduğunca kapanmasını sağlayın. Yaklaşık bir hafta gibi bir süre sonunda siğilin tamamen kaybolması beklenmektedir.

#### Fesleğen kullanabilirsiniz. Su geçirmez bir ilk yardım bandı kullanarak siğilin üzerine ezilmiş, taze fesleğen koyun. Yaklaşık bir hafta boyunca günlük olarak devam edin. Fesleğen yaprağındaki virüs öldürücü bileşikler etkisini gösterecektir.

#### Sarımsak kapsülleri alın. En azından birkaç hafta boyunca günde iki kez olmak üzere sarımsak kapsülleri ile siğillerin üzerine uygulama yapınız. Siğiller bir ya da iki hafta içinde soyulmaya başlayacak, ama tamamen kaybolana kadar devam ediniz. Ayrıca, bir ay boyunca günde bir veya iki kez sarımsak yağını da siğillere sürebilirsiniz.sarımsak kapsülü siğiller nasıl yok edilir

#### Bağışıklık sistemini güçlendirici besinler tüketin. Sarımsak, patates, tam tahıllı ekmekler, ayçiçeği tohumu ve pirinç bu tür besinlere örnek verilebilir.

#### Havuç ince bir şekilde rendeleyip yeterli miktarda zeytinyağı ile hamur haline getirin. Hazırladığınız bileşimi günde iki kez siğillerin üzerine sürün ve 30 dakika boyunca bekletin. İki ya da üç hafta boyunca bu uygulamaya devam edin.

#### İncir maskesi yapabilirsiniz. Taze inciri ezip siğilin üzerine bırakın ve 30 dakika üzerinde bekletin. Buna da iki ya da üç hafta boyunca devam edebilirsiniz.

#### Limon suyunu siğile sürdükten sonra üzerini taze kıyılmış soğan ile kapayın. Bu işlemi de yine iki ya da üç hafta süreyle ve günde bir kez 30 dakika şeklinde devam ettiriniz.

#### Ananas suyunu da siğillerde tedavi amaçlı kullanabilirsiniz. Ananas suyu ile siğilin nemlenmesini sağlayın. Ananasın içinde eritici bir enzim bulunmaktadır.

#### Muz kabuğunun iç tarafını da siğil üzerine ovarak günlük olarak kullanabilirsiniz. İçindeki potasyum siğilin kaybolmasını hızlandırmaya yardımcı olabilir.

#### Muz kabuğunu siğilin etrafına bağlayabilirsiniz. Muz kabuğundan siğili kapamaya yetecek büyüklükte bir parça kesiniz. Kestiğiniz kabuğu önce siğile sürüp sonra bağlayıp sabitleyiniz. Bir gün boyunca siğilin üzerinde kalması gerekir. Siğil tamamen kaybolana kadar devam tekrar edin.

#### Kurkumin hazırlayabilirsiniz. “Kurkumin” sağlıklı gıda mağazalarında bulunabilen bir zerdeçal özüdür. Kurkumini, papaya ekstresi ve E vitamini ile birleştirin. Papaya extresi (papain), hap şeklinde edinilebilir ve ezilerek toz haline getirilir.siğil için zerdeçal

 • Altın balmumunun alkollü özünü hafifçe siğile temas ettiriniz. Bu uygulama, lokal bağışıklık aktivitesini teşvik edecektir.
 • Sivri bir iğne alın ve kurkumin hamurunun içine batırın. Daha sonra siğilin içine mümkün olduğunca derine batırın. Birkaç tane bu şekilde iğne uygulaması yapın.
 • Kalan hamuru siğilin üzerine sürerek bir bandaj ile sarın. Bu teknik yüz ve ellerde bulunan düz siğillere karşı daha etkilidir. Düz siğiller inatçıdırlar ve vücut virüse karşı direnç kazanmış olmasına rağmen cilt üzerinde kalmaya devam ederler. Ama iğne ile yapacağınız bu uygulama siğili dondurarak yerine bitirecektir.

#### Elma sirkesi kullanabilirsiniz. Siğili kapsayacak büyüklükte bir pamuk parçasını elmas suyu sirkesine batırdıktan sonra siğilin üzerine koyun ve bir gece üzerinde kalmasını sağlayın. İşlemin ağrıya neden olabileceğini unutmayın. Pamuğu günlük olarak değiştirin ve gece boyunca siğilin üzerinde bırakmaya çalışın.

Yaklaşık bir hafta sonunda siğilin yavaş yavaş kuruduğunu fark edeceksiniz ve siz kurumuş cildi kazıdıkça altındaki yenilenmiş cildin belirginleştiğini göreceksiniz. Siğilin kuruyup dökülmesinden sonra tamamen iyileşmesini bekleyin.

SİĞİLİN ALINMASI VE TEMİZLENMESİ

#### Sıcak su ve deniz tuzu kullanın. Cilt nemlendirmek için siğili ılık tuzlu su içinde 10 ila 15 dakika süreyle bekletin. Sonra bir törpü, ponza taşı veya hafif zımpara ile siğilin üstteki ölü tabakasını temizleyin. Bunların dışında parmaklarınızı da kullanabilirsiniz. Ancak siğiller kolayca yayılabileceğinden dolayı temizlik öncesi ve sonrası parmakları yıkayınız. Siğili nemlendirin ve deniz tuzunu yayarak uygulayın. Tuzun birkaç gün boyunca üzerinde kalması için bir bandaj ile sarınız. Banyo veya duşta düştükten sonra tekrar aynı işlemi yapınız.

#### Kabartma tozu ile yapılan karışımı kullanın. Kabartma tozu ve hint yağını karıştırıp siğile geceleri uygulayın ve bir bandaj ile sarın. Bandajı ertesi sabah çıkarın ve gerektiği kadar tekrarlayın.siğillerin alınması

#### Sıcak su kullanın. Plantar siğilleri çok sıcak suda bekletmek faydalıdır ve siğile neden olan virüslerin ölmesini sağlayabilir.

Tabi suyun sıcak olmasından bahsederken, cildi yakacak kadar sıcak olması kastedilmemektedir. Yaklaşık 60 derece uygundur.

#### Karahindiba sapını kullanabilirsiniz. Taze karahindiba edinin ve kökünü kırın. Siğilin üzerine kökünden sızan sütlü özsuyunu sürün. Bu işlemi günde üç ya da dört kez tekrarlayın.

Cildin ölü tabakalarını kaldırmak için süngertaşı ile kazıma yapabilirsiniz. Siğiller ortadan kaybolana kadar bu uygulamaya da devam edebilirsiniz.

SİĞİL TÜRLERİ VE NEDENLERİ

#### Mümkün olduğunca siğillere dokunmaktan kaçının. Siğiller vücuttaki küçük yapılardır ve siğillere Human Papilloma virüsü (HPV) neden olur. Dolayısıyla vücudun diğer bölgelerine de yayılabilmektedir. HPV virüsü ayrıca, açık yaralar ya da cinsel temas ile diğer insanlara da bulaşabilir.

#### Farklı siğil türleri bulunmaktadır. Bunlar çeşitli şekil ve boyutlarda ortaya çıkmaktadır ve genellikle cilt üzerinde yükselti oluşturan, yuvarlak veya oval şekilli yapılardır.

 • Yaygın görülen siğiller: Vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. Çok sık olarak, ellerde görülür. Yuvarlak, görünüşü kaba ve grimsi-kahve renklidirler.
 • Düz siğiller: Genellikle yüz, bacaklar ve kollarda bulunur. Adından da anlaşılacağı gibi düz ve küçüktürler ve tıraş yapıldığında yayılmaları muhtemeldir.
 • Plantar siğiller: Bu tür siğiller ayak tabanında gelişir ve koyu beneklere sahip cilt yamaları gibi görünür. Son derece ağrılı olabilirler.
 • Genital siğiller: Bu tür siğiller ise bacak aralarında, genital bölge etrafında görülür. Aynı zamanda vajina ve anüs üzerinde de görülebilir.
 • Subungual ve periungual siğiller: El ve ayak tırnaklarının altında gelişirler. Kaba ve pürüzlü bir yüzeye sahiptirler.
 • İpliğimsi siğiller: Bunlar da genellikle ağız ve burun etrafında görünür. Cilt rengindedir. Dış kısımlarında yapışkan ince büyümeleri olmaktadır.

İPUÇLARI

 • Siğiller için uyguladığınız tedavi seçeneklerinin çoğunu gece yatmadan yapınız. Gündüz uygulamayı yapıp gece yatarken bantları vs. çıkarmak zorunda kalmazsınız.
 • Bazı insanlar, aloe vera jelini kullanılarak siğillerin sadece bir veya iki gün içinde yok olduğunu iddia etmişlerdir.
 • Çeşitli tedavileri bir arada uygulamak siğillerden daha erken sürede kurtulma şansını arttırmaktadır.
 • Halka açık havuzlarda yalınayak yüzmekten ve duş almaktan kaçının. Ayaklarda çıkan siğiller için uygun ayakkabı, terlik veya sandaletler giyiniz.
 • Nemlendirilmiş bir pad üzerine bol miktarda tuz koyup siğilin üzerine yerleştirin ve bir bandaj ile sarın. Özellikle banyo veya duştan sonra, bunu sık sık tekrarlayın.
 • Cildin birkaç katmanının birden etkilenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak ilk olarak önceki katmanın kurumasını bekleyiniz.
 • Enfekte olmuş bölgeyi mümkün olduğunca sık yıkayınız.
 • Cilt sorunlarını tedavi etmek için bir yol olarak asla çamaşır suyu kullanmayınız
 • Siğilleri kuru tutun. Islak siğillerin yayılması daha kolay olmaktadır.
 • Elma sirkesini uyguladıktan sonra gümüş renkli bandajı ile sarınız. Mümkün olduğunca siğilleri kapalı tutun. Bir çok insan için işe yaramaktadır ve eğer sizde de işe yaradığını fark ederseniz muhtemelen birkaç gün içinde sonuçları da görmeye başlarsınız. Siğil genellikle sertleşir, kararır ve ölür. Son kalan inatçı siğiller için evde deneyebileceğiniz dondurma teknikleri işe yarayabilir.
 • Yakınınızdaki sağlık kuruluşu ve hastanelerde de Tedaviler, her ilçe içinde değişebilir. Aldara (İmikimod topikal), topikal Trikloroasetik asit ve kriyojenik dondurma gibi tedavi seçenekleri bulunabilir. Özel veya devlet kurumlarından araştırma yapabilirsiniz.
 • Siğili 5 dakika boyunca ılık suda bekletin. Daha sonra doktorunuz tarafından reçete edilen siğil gidericiyi uygulayıp bir bandaj ile kapatın. Yaklaşık bir ay boyunca her gün tekrarlayın.
 • Sağlıklı bir yaşam sürdürmek, HPV virüsünün yayılma ihtimalini azaltmanın bir yoludur.mediplast siğil tedavisi
 • Başka önemli bir ürün ise Curad firmasının “Mediplast” ürünüdür. Bir uygulamalık kısmında %40 oranında salisilik asit mevcuttur.

UYARILAR

 • Bir bandaj ile siğillerin üzerini kapalı tutun.
 • Tahriş olan cilt üzerine uygulama yapmayın. Enfekte olan, kızaran benler, doğum lekeleri, doğum lekelerinde çıkan kıllı bölgeler, genital siğiller, ağız içindeki mukoza üzerinde ve yüz bölgesinde çıkan siğilerde eğer aktif bir enfeksiyon ve tahriş durumu varsa yukarıda verilen tedavileri uygulamayın.
 • Ellerinizi yıkadıktan sonra siğilleri kurulayın. Siğillerin ıslak ortamda başka insanlara yayılma riski yüksek olduğu için hem eller hem de siğilin kurutulması önemlidir.
 • Siğili dondurma veya yakma işlemleri etrafındaki cilde zarar verebilir, iz ve hasar bırakabilir.
 • Çorap, ayakkabı, eldiven, jilet, ya da havlunuzu paylaşmayın. Siğiller görünmemesine rağmen, virüs mevcut olabilir.
 • Tedavi çabalarınıza rağmen sorunda düzelme belirtileri oluşmazsa bir doktora görünün.
 • Siğillerin tekrarlaması, bağışıklık sisteminizin bu virüse karşı gösterdiği dirence bağlıdır.

Siğil tedavileri için ihtiyacınız olacak şeyleri bir arada toparlayacak olursak;

 • Deniz tuzu
 • Siğil sökücü
 • Bandaj
 • Sarımsak kapsülleri
 • Muz kabuğu
 • Elma sirkesi
 • Pamuk ve pamuğu geçirmek için çubuk
 • Yapışkan şerit bandajlar
 • Alkol veya sirke

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
C Vitamini
Acvit tüy dökücü
Ağrılardan Nasıl Kurtulabilirim
Alo Gıda 174
El Bileği Üstünde Şişlik
Light Sigara
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.