“Yüce Allah beyni, his ve hareketin kumanda merkezi olarak yaratmıştır. Beyinden bütün vücuda sinirler çıkarmıştır, diğer organlara his ve hareket bu sinirlerle ulaşır. Bu sinirlerden bir kısmı göze gider ki bunlara göz sinirleri denir ve görme bununla tamamlanır. Bir kısmı da kulağa gider, işitme bununla gerçekleşir. Bir kısmı burun deliklerine gider, bununla koku alma temin edilmiş olur. Dil, tad alma işlemini kendisine ait bu sinirle tamamlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Belli başlı sinir hastalıkları; menenjit, migren, baş ağrıları, beyinde apsenin oluşması, en çok da trafik kazalarında meydana gelen travmalar nedeniyle oluşan hastalıklardır. Bunların yanında doğuştan gelen hormon bozuklukları sayılabilir. Aşırı ihtiyarlıkta görülen hafıza kaybı ve endişe, korkunun yarattığı günümüz Türkçesinde “alzaymır” hastalıklarını sayabiliriz.

Sinirleri yumuşatıcı bazı maddeler

Kaymak; tabiatı, sinirleri, safradan meydana gelen sert şişlikleri ve balgamı yumuşatır. Sorgun söğüdü tohumunun yağı, sinir sertleşmesine karşı faydalı olup, yumuşatır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  iyi gunler sorunum sınırlenıp agladıgım zaman ellerım yuzum ve dız kapaktan asalarım karıncalanıyor ve ellerım yamulup kıtlenıyor dızden asagım tutmuyor sebebını ogrenırsem sevınırım tesekkurler.

  Sağlık

  aklımın çalışmadığını düşünüyorum bazan kendimi deli olarak görüyorum halsizlik ve yorgunlak baş ağrısı var.

  Sağlık

  selamlar yukarıda meral hanımın acıklamıs oldugu belirtiler ve yanı sıra tansiyonu cok cıkıyor. bu hastalık annemdede var doktora götüremiyorum acaba bu hastalıgını nasıl en az seviyeye düşürebilirim bana kısa sürede yardıumcı olmanızı rica ederim.

  Sağlık

  slm, benim vücudumda ayaklarımda felan şişlik oluyor buna doktorlar ödem diyor ödem hapı içtim şişler indi ama daha sonra bu sizie çare değil deyip ödem hapını tekrar vermediler aceba bunun vücuduma ve bana zararrı olurmu bu sinirden kaynaklanıyormudur..?

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Menenjit Nasıl Belirti Verir? Nasıl Tanı Konur?
Omurilik – tümör ameliyatı
Sarılık
Bunlardan Bazıları Baş Ağrınızı Tetikliyor Olabilir.
Otizm
Göbek Fıtığı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.