İnsan sağlığına faydaları;

Şalgam boz gıdalı, iştah açıcı ve gaz yapıcıdır. Sindirimi kolaylaştırır, idrar ve meniye çoğaltır, cinsel istek ve arzuyu tahrik eder. Şalgamın hardal ve sirke ile birlikte yenilmesi daha hoştur.
Şalgamın kaynatılmış suyunun normal kıvam geldikten sonra nıkris ağrıları üzerine dökülmesi veya soğuktan meydana gelen çatlaklar üzerine dökülmesi gayet faydalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Şalgam belli bir süre yenecek olursa, gözün görme duyusunu kuvvetlendirir. Şalgam kapalı gözenekleri açar, siroz ve sarılık hastalığına, böbrek ve idrar taşlarına, öksürüğe ve bel ağrılarına karşı faydalıdır.
Şalgam tohumu bu konularda özellikle böbrek ve mesane taşlarının parçalanması, cinsel istek ve arzunun tahrikinde şalgamdan daha etkilidir. Şalgam tohumu, panzehir ilaç yapımında katkı maddesi olarak ta kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Akupunktur Tedavisi
Çılgın Yaşam
Bitkilerle tedavi
Biyoenerji ile Tedavi Nasıl Yapılır
Soğan diyip geçmeyin
Televizyonun Zararları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.