Vücudun muhtelif yerlerinde meydana gelen küçük kabarcıklara verilen isimdir.
Sivilce; vücudun dışarı attığı sıcak bir maddeden meydana gelen küçük kabarcıklardır. Vücutta zayıf bulduğu yerlerden çıkar, olgunlaştırıcı ve dışarı itici bir küvete muhtaçtır. Tutya işte bu görevi yapar, zira buna olgunlaştırıcı ve güzel kokusu ile beraber itici bir güç vardır. Aynı zamanda sivilcedeki hararet karşı tüt yada soğutma özelliği de varır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sivilce için faydalı bazı maddeler :

Safran yağının vücuttaki sivilceleri, çillere ve kaşıntı olan yerler sürülmesi gayet faydalıdır. Zeytin yaprağı çiğnemek, ağız ve dilde meydana gelen kabarcıklara karşı faydalıdır. Sirke, sivilce egzama, uyuz, çoban, yara ve ateş yanığına karşı gayet faydalıdır. Zeytinyağı, sivilce, kızıllık, cüzzam, yara, çıban, egzama, habis yaralar ve kurdeşen gibi cilde sürülmesi gayet faydalıdır.

Reyhan tozu, el ve ayaklardaki sivilceler ve yaralar üzerine serpildiği zaman gayet iyi gelir. Yabanpancarının suyu, saç sakal dökülmesine, çilliğe, saç kepeklenmesine ve sivilcelere karşı cilde sürüldüğü zaman gayet faydalıdır. Kükürtlü ve zeytinyağlı sabunlar kullanılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    lütfen daha geniş bilgilere değinin

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Rota Virüsü Hangi Hastalığa Yol Açar
Kötü İdrar Kokusu
Hıçkırık Neden Olur? Tedavisi Nedir?
Kaşıntı Hastalığı
Tiroid Bezi
Gençlerde Etkili Yüz Yıkama Nasıl Olmalıdır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.