SODANIN FAYDALARI
Sodanın sağlığımız açısından birçok yararı olduğu keşfedilmiştir. İçerdiği sodyum bikarbonat sayesinde adeta bir güzellik uzmanıdır. Dişlerden, deriye ve saçlara kadar birçok yararı bulunmaktadır.

Şimdi size neden soda kullanmanız gerektiğini sıralayalım.

  • Dişleri beyazlatır: Diş fırçasının üzerine bir miktar dökerek dişler fırçalanır. Her gün veya iki günde bir uygulanabilir. Zaten diş macunlarında da bir miktar soda bulunmaktadır.
  • Deodorant: Cilde zararlı etkileri olan parfüm yerine işte doğallık. Bir miktar soda ile koltuk altlarınıza masaj yapın. Kötü kokulardan arınacaksınız.
  • Diş çürükleri ve ağız kokusu: gargara şeklinde uygulanır. Bir bardak suya bir çay kaşığı soda ekleyin. Sonra bir tutam da tuz ekleyin. Karıştırın. Gargara yapın.
  • Saçları parlatır. Cildi gençleştirir: 2 kaşık soda, 4 kaşık yoğurt ile 3 kaşık yulaf ezmesini bir kapta karıştırın. Saçlara veya cildinize uygulayın. Durulamadan önce birkaç dakika beklemelisiniz. Farkı göreceksiniz.
  • Nasır: Nasırlarınız için 4:1 oranında soda- su karışımında ayaklarınızı dinlendirin. Bu karışım hem kaşıntı, hem el ağrısı hem de nasırlarınızın yumuşamasını sağlayacaktır.
  • Saçları kirden temizler: Saçınızı normal zamanlardaki gibi yıkadıktan sonra, bir miktar soda ile saçınıza 3- 5 dakika masaj yapın. Sonra durulayın. Temizliği hissedeceksiniz.
  • El temizliği: Ellerinizi bir miktar soda ile ovalayın. Yumuşacık olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ginkgo Biloba Kapsülü
Göbekteki yağlanma
Spirulina
Kuzukulağı
Keten Tohumunun Faydaları
HANGİ CİLT HASTALIĞINA HANGİ BİTKİ İYİ GELİR?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.