SOĞUK HAVALARDA ELLER NASIL KORUNMALIDIR?

Soğukta ellere bakım yapmak, çatlamalarını önlemek ve bu sayede de kötü görünümlerini engellemek adına önemlidir. Bilhassa kurak iklimlerin yaşandığı bölgelerde el bakımının önemi bir kat daha fazladır.

Soğuk havanın etkisi sonucunda deride çatlamalar oluşur. Sadece hava değil ellerin yıkanması esnasında kullanılan soğuk su da ellerimizin kötü hale düşmesine neden oluyor. Soğuk havalarda eller yıkandıktan sonra mutlaka kurulandıktan sonra dışarıya çıkılmalıdır.Ellerdeki çatlaklar ise ellerin dışarıda olması ve daha fazla bakteri ve mantar istilasına maruz kaldığı için geç iyileşir.

Sponsorlu Bağlantılar

Buna göre ellere günde 3-4 kez nemlendirici bakım yapılması önemlidir. Elleri yıkarken sıvı sabun değil, sıradan sabunlardan kullanılması tavsiye edilir. Bunun dışında soğuk havalarda ellerinize eldiven takmayı unutmayın.

Soğuk havalarda ellerde çatlamalarla birlikte parmaklardaki morarmalar da ciddi sorunlara yol açabilir. En çok el ve ayak parmaklarında görülen bu sorunlar, kızarıklık ve morarmalar şeklinde kendini göstermektedir.


SONUÇ OLARAK:
Nemlendirici kremlerden kullanmayı, her zaman dışarı çıktığınızda eldiven takmayı unutmayın. Cildinizi temiz tutun ve çok makyajdan uzak durun.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Her Göğüs Ağrısı Kalp Krizi midir?
El Ağrısı
Aile içi etkin iletişim
Koruyucu hekimlik
Ellerde Soğukluk ve Nedenleri
pankreas kistleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.