Son dönemlerde oldukça popüler olmaya başlayan sonoma diyeti, teoride yağların hızla yakılması ve toksinlerin vücuttan atılması şeklinde çalışıyor. Sonoma diyetinde temel prensip, yağların öncelikli olarak yakılmasını sağlamaktır. Bir dönem ülkemizde ve dünya da oldukça popüler olan Atkins diyeti, Sonoma diyetiyle tarihe karışıyor.

Sonoma diyetinin bir diğer dikkat çeken tarafı ise vücutta metabolizmayı düzenleyici bir etkiye sahip olmasıdır. Ayrıca birçok kalp rahatsızlığının temel nedeni olan kolesterol sorunu da sonoma diyetiyle çözümlenebilir. Sonoma diyeti, vücutta bulunan toksinlerin daha hızlı atılmasını sağlayarak, vücudun sağlıklı bir biçimde çalışmasını sağlıyor. Ayrıca diyabet, bölgesel ağrılar yine sonoma diyetiyle tarihe karışacak gibi görünüyor. Tüm diyet listelerinde de sıkça yer alan şeker uyarıları, sonoma diyetinde de önemle vurgulanmış. Sonoma diyetinde temel olarak ana besin maddeleri ise şu şekilde sıralanıyor. Badem, biber, üzüm, zeytinyağı, çilek, domates ve tahıl çeşitleridir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sonoma diyeti temelde 3 aşama üzerinde gerçekleşiyor. Diyet içerisinde kesinlikle et ve et ürünlerinden uzak durmanız istenirken, düzensiz beslenme alışkanlıklarını da terk etmeniz gerekiyor. Ayrıca vücutta kilo yapıcı etkiye sahip olan ve şeker oranı bakımından oldukça zengin olan kuru meyvelerden de uzak durmanız gerekmekte. Sonoma diyetinde porsiyonlarınız kesinlikle küçük olmalı ve diyet içerikli ürünlerden uzak durmanız gerekmekte.

3 aşamadan oluşan diyette, tatlı içerikli ürünlerden uzak durmanız gerekiyor. Diyet programını bir doktor yardımı alarak vücut yapınıza uygun bir biçimde oluşturabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
1 haftada 10 kilo verdiren diyet
Kışın Nasıl Kilo Verilir?
Bölgesel İncelme
bayram diyeti
14 şubat sevgililer günü diyeti
Kalsiyum – Fosfor
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.