SPİRULİNA KAPSÜLÜ
Spirulina ilkel tek hücreli bir organizmadır. Spirulina, mavi-yeşil alglerin çeşitli türlerini kapsamakta ve genel olarak bilinen türleri ise “Spirulina maxima” ve “Spirulina platensis”dir. Yapısı basit bir hücreli olmasına vücudumuzdaki fonksiyonlarına baktığımızda kendi küçüklüğünü aşan değişik şekillerde olumlu etkileri olduğunu görmekteyiz.

Günümüzde beslenmeye takviye olarak kullanılmakta ve ihtiva ettiği doğal proteinlerden dolayı birçok hastalığa neden olan etmeni ortadan kaldırmaktadır. En önemli özelliklerinden bir tanesi, yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır. Bu sayede, grafiği hızla yükselen zayıflama ürünleri arasında yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KULLANIMI
Spirulina kapsüllerinin yemeklerden önce sabah, öğle ve akşam isteğe göre 1 veya 2 tane kullanılması tavsiye edilmektedir. Hamile kadınların ve 12 yaş altı çocukların bu ürünü bir hekimin gözetimi altında kullanmaları önerilir.

KAPSÜLLERİN BİLEŞİMİ
Kapsüllerin yapısında birçok besleyici madde bulunmaktadır. Bu maddelere A, B1 (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (niasin), B6 (pyridoksine ), B12 (kobalamin), C, D,E, folat, K vitamini, biotin, pantotenic asit, vitamin A, beta karoten, inositol, kalsiyum magnezyum, demir, krom, fosfor, molibden, iyodin,  klorid, manganez, sodyum, çinko, potasyum, selenyum, bakır, karotenoidler, gamma linolenik asit ve polisakaridler mevcuttur. Yanı sıra temel amino asitlerin tamamı, zengin bir gamma linoleik asit(GLA) kaynağıdır. Spirulina soya fasülyesinden iki kat daha fazla protein oranına sahip ve sadece hayvansal gıdalarda bulunan B12 vitamin içeriği bakımından da oldukça zengin bir gıda takviyesidir.  

Sponsorlu Bağlantılar

FAYDALARI NELERDİR?

 • Antiviral ve anti-mütajenik etkileri bulunmaktadır.
 • İçerdiği karotenoidler ve antioksidanlar sayesinde kolesterol düzeyini düşürücüdür.
 • Zengin antioksidanlara sahip olmasından dolayı kanserle mücadelede güçlü bir destek üründür.
 • Et yemeyen kişiler için ideal B12 vitamini kaynağıdır.
 • Tokluk hissi vermesinden dolayı yağ birikintilerinin çözülmesini ve sağlıklı şekilde kilo verilmesini sağlar.
 • Düzenli kullanımda bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun zinde kalmasına yardımcı olur.
 • Kalp ve damar hastalıklarında, hipertansiyon tedavisinde kullanılır.
 • Vücuttaki radyasyonun atılmasına yardımcı olur.
 • Beyin faaliyetlerini güçlendirir.
 • Kansızlığa iyi gelir.
 • Hücreleri yeniler.
 • Şeker hastalığında yardımcı bir takviyedir.
 • Cilt ve saçların sağlıklı olmasını sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
PAPAYA MEYVESİ
Şeftali ve Kabızlık
Göbekteki yağlanma
Kara Hindiba
Koyun Otu
Ginseng
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.